Trwa ładowanie...
d2kqpzf
d2kqpzf

Tauron rozmawia z EBI nt. emisji obligacji hybrydowych na ok. 800 mln zł

Warszawa, 10.11.2016 (ISBnews) - Tauron Polska Energia rozmawia z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) na temat emisji obligacji hybrydowych (podporządkowanych) o wartości ok. 800 mln zł, poinformowali członkowie zarządu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d2kqpzf

"Planowana jest emisja obligacji hybrydowych o wartości ok. 800 mln zł obejmowanych przez EBI w ramach Planu Junckera" - powiedział prezes Remigiusz Nowakowski podczas konferencji prasowej.

Podkreślił, że te obligacje nie obciążają wskaźnika dług netto/EBITDA.

"My mówimy o obligacjach hybrydowych, ale mamy na myśli obligacje podporządkowane. To jest instrument, którego główną cechą jest to, że jest podporządkowany pod finansowanie senioralne" - wyjaśnił wiceprezes Marek Wadowski.

d2kqpzf

"Ustalamy z EBI ostateczne warunki, będzie to klasyczny papier, jak obligacje senioralne" - dodał wiceprezes.

W ramach zapewnienia sobie stabilnego finansowania w długim terminie, Tauron planuje także m.in. wydłużenia średnioważonego okresu zapadalności długu, który na koniec września wynosił 60 miesięcy.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)

d2kqpzf

Podziel się opinią

Share
d2kqpzf
d2kqpzf