Trwa ładowanie...
d3uclcm

Tauron zaktualizuje strategię, przyjrzy się OZE i Stalowej Woli

Warszawa, 18.12.2015 (ISBnews) - Tauron Polska Energia przyjmie w przyszłym roku aktualizację strategii korporacyjnej, w której zawrze m.in. politykę w zakresie odnawialnych źródeł energii (OZE). Spółka przygląda się także projektom inwestycyjnym, w tym projektowi bloku parowo-gazowego w Stalowej Woli, poinformował prezes Remigiusz Nowakowski.

Share
d3uclcm

"Polityka Taurona wobec OZE zostanie szczegółowo zapisana w zaktualizowanej strategii korporacyjnej, którą planujemy przyjąć w przyszłym roku" - powiedział Nowakowski podczas czatu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych (SII).

Dodał, że zarząd rozważa różne scenariusze, jeśli chodzi o partnerstwa biznesowe w segmencie OZE. Decyzje podejmie, gdy dokładnie pozna szczegóły i zaawansowanie projektów.

Prezes powiedział też, że spółka przygląda się realizowanym projektom inwestycyjnym.

d3uclcm

"Stalowa Wola jest projektem, któremu szczególnie się przyglądamy. Kluczowe czynniki sukcesu dla tego projektu to możliwość sprzedania usług systemowych PSE oraz zapewnienie możliwie najlepszej relacji ceny gazu do energii elektrycznej (clean spark spread)
" - powiedział Nowakowski.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta.

(ISBnews)

d3uclcm

Podziel się opinią

Share
d3uclcm
d3uclcm