Trwa ładowanie...
duuabxf
10-12-2015 12:51

TDJ Estate ma pozwolenie na budowę kompleksu biurowego przy Spodku w Katowicach

Warszawa, 10.12.2015 (ISBnews) - TDJ Estate otrzymało ostateczne pozwolenie na budowę kompleksu biurowego, który zostanie zrealizowany na działce w centrum Katowic, tuż obok Hali Widowiskowo-Sportowej "Spodek", podała firma.

duuabxf

"Kompleks biurowy składający się z dwóch budynków połączonych parkingiem oraz fazowana realizacja - to pierwsze potwierdzone szczegóły inwestycji, która powstanie w najlepszej lokalizacji w Katowicach. Dzisiaj Urząd Miasta Katowice formalnie zatwierdził plan budowy, umożliwiając tym samym przystąpienie do kolejnego etapu przedsięwzięcia. Na terenie nieruchomości prowadzony jest natomiast ostatni etap prac rozbiórkowych" - czytamy w komunikacie.

Decyzja została wydana przez Urząd Miasta Katowice 23 listopada br. i - wskutek braku odwołań ze strony uprawnionych instytucji - zyskała status ostatecznej.

"Wydanie pozwolenia na budowę to potwierdzenie naszych wcześniejszych deklaracji, że prace nad inwestycją odbywają się wielotorowo i są już mocno zaawansowane. Natomiast nie jest to jeszcze czas na przedstawienie wszystkich szczegółów, ponieważ dokładny kształt projektu zależy od wielu elementów, co do których stosowne decyzje zostaną powzięte w kolejnych miesiącach" - powiedział Prezes TDJ Estate Maciej Wójcik, cytowany w komunikacie.

Obok Spodka powstanie kompleks dwóch wysokościowców połączonych podziemnym garażem. Zdecydowana większość powierzchni budynków będzie przeznaczona na funkcję biurową, która zostanie uzupełniona o przestrzeń handlowo-usługową, gdzie znajdą się m.in.: kantyna, oddział banku, firmy sektora finansowego oraz centrum medyczne i kawiarnia. Przesądzone jest także, że projekt będzie fazowany - obiekty nie powstaną równolegle, lecz w dwóch etapach, z przesunięciem czasowym. Ma to zapewnić możliwość płynnej komercjalizacji oraz stworzyć perspektywę elastycznego rozwoju potencjalnym najemcom, podano w informacji.

duuabxf

"Projekt kompleksu biurowego tworzymy wspólnie z bytomską Medusa Group. Jej przedstawiciele są odpowiedzialni także za całokształt dokumentacji architektonicznej nowego obiektu. Liczymy, że zaangażowanie doświadczonego zespołu oraz realizacja wizji architektów spotka się z przychylnym przyjęciem społeczności lokalnej i docelowych odbiorców. Trwają już pierwsze rozmowy dotyczące najmu" - dodał Wójcik.

Równolegle realizowany jest ostatni etap prac rozbiórkowych biurowca, który od początku lat 70-tych znajdował się na działce w centrum miasta. Teren o powierzchni nieco ponad 0,7 ha został nabyty przez TDJ Estate w 2013 r. za kwotę 29 mln zł, podano także.

Zakup od PKP S.A. nieruchomości położonej w centrum Katowic, w bezpośrednim sąsiedztwie "Spodka" oraz realizowanych przez Miasto Katowice inwestycji w tak zwanej Strefie Kultury (Międzynarodowe Centrum Kongresowe, siedziba NOSPR, Muzeum Śląskie), to jedna z ostatnich transakcji zrealizowanych przez TDJ Estate.

TDJ Estate to część TDJ S.A., w skład której wchodzą także m.in. Grupa Famur, Zamet Industry i Polska Grupa Odlewnicza.

TDJ Estate Sp. z o.o. realizuje inwestycje w sektorze nieruchomości, w tym głównie projektach biurowych, mieszkaniowych, gruntowych i inwestycje w projekty bazujące na "land developingu".

(ISBnews)

duuabxf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duuabxf