Trwa ładowanie...
d1o6ved
16-05-2016 11:12

Techland pracuje nad dwoma grami, łączny budżet szacuje na ok. 300 mln zł

Warszawa, 16.05.2016 (ISBnews) - Techland jest obecnie w trakcie prac nad dwiema nowymi produkcjami, których łączny budżet szacuje na ok. 300 mln zł, poinformował ISBnews prezes firmy Techland Paweł Marchewka.

Share
d1o6ved

"Ogłaszam ambitne plany produkcyjne Techlandu na najbliższe lata. Jesteśmy obecnie w trakcie prac nad dwiema nowymi produkcjami, których łączny budżet szacujemy na około 300 mln zł. Projekty powstają równocześnie, ale całkowicie niezależnie od siebie" - powiedział ISBnews Marchewka.

Jak dodał, nad jednym firma pracuje we Wrocławiu, drugi zaś powstaje w studiu Techland Warszawa.

"Nasze trzecie studio, znajdujące się w kanadyjskim Vancouver, wspiera oba zespoły od strony technologicznej. Umiejscowienie produkcji w osobnych studiach gwarantuje zespołom autonomię w kwestiach kreatywnych i budżetowych, co - mamy nadzieję - zapewni w przyszłości naszym grom sukces przekraczający osiągnięcia 'Dying Light'" - dodał prezes Techlandu.

Techland to niezależny deweloper, dystrybutor i wydawca gier. Założona w roku 1991 firma znana jest przede wszystkim z takich produkcji, jak "Dead Island", seria "Call of Juarez" oraz "Dying Light" i "Dying Light: The Following". Techland składa się z czterech oddziałów: w Warszawie, Wrocławiu, Ostrowie Wielkopolskim oraz w kanadyjskim Vancouver. "Dying Light" - najnowsza gra Techlandu - trafiła już do ponad 8 mln graczy na całym świecie.

Sebastian Gawłowski

(ISBnews)

d1o6ved
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o6ved
d1o6ved