Trwa ładowanie...
d4iw3af

Termin prywatyzacji PKP Intercity opóźni się - wiceminister MI

7.5.Warszawa (PAP) - W obecnej sytuacji gospodarczej nie da się sprywatyzować PKP Cargo w roku 2010. Prawdopodobnie zmieni się też termin prywatyzacji PKP Intercity - powiedział...
Share
d4iw3af

7.5.Warszawa (PAP) - W obecnej sytuacji gospodarczej nie da się sprywatyzować PKP Cargo w roku 2010. Prawdopodobnie zmieni się też termin prywatyzacji PKP Intercity - powiedział w rozmowie z PAP wiceminister infrastruktury Juliusz Engelhardt.

Zgodnie z zapisem w Strategii dla transportu kolejowego do 2013 roku - dokumentu określającego działania, które polski rząd zamierza podjąć w latach 2007-2013 w zakresie transportu kolejowego - prywatyzacja PKP Cargo ma nastąpić w 2010 roku, a PKP Intercity w roku bieżącym.

Rzecznik prasowy PKP Intercity Paweł Ney powiedział PAP w czwartek, że "w sytuacji dekoniunktury na rynku nie ma sensu wprowadzać spółki na giełdę. Opłaca się poczekać". Dodał, że proces przygotowania spółki do prywatyzacji jest kontynuowany, idzie zgodnie z planem.

Na jesieni ubiegłego roku przedstawiciele spółki informowali, iż wejście PKP Intercity na Giełdę możliwe jest w połowie 2009 roku. (PAP)

pgo/ krf/ mow/ pam/

d4iw3af

Podziel się opinią

Share
d4iw3af
d4iw3af