Trwa ładowanie...

Tesco jednak nie sprzeda sklepów w Polsce

Tesco nie prowadzi rozmów na temat sprzedaży istotnych aktywów zagranicznych, w tym sklepów w Polsce – poinformował portalspozywczy.pl powołując się prezesa Grupy Tesco Johna Allana.

Share
Tesco jednak nie sprzeda sklepów w PolsceFot: Burrows/wikimedia (CC BY 3.0)
d26kwy5

<a href="https://finanse.wp.pl/tesco-6162857969141889c">Tesco</a> nie prowadzi rozmów na temat sprzedaży istotnych aktywów zagranicznych, w tym sklepów w Polsce – poinformował portalspozywczy.pl, powołując się prezesa Grupy Tesco Johna Allana.

John Allan ocenił, że zdaniem władz spółki obecny układ geograficzny aktywów Tesco jest odpowiedni. Grupa planuje więc je utrzymać i nadal rozwijać biznes na wszystkich rynkach, na których firma jest obecna. Szef Tesco nie wyklucza jednak, że mogą pojawić się okoliczności, w których to może się zmienić.

Od pewnego czasu media informowały, że Tesco rozważa sprzedaż części swojego biznesu w Europie Centralnej oraz spółek w Tajlandii i Malezji. Więcej na ten temat pisaliśmy tutaj. W ciągu kilku ostatnich lat Tesco sprzedało aktywa m.in. w Japonii, USA i Korei Południowej. Celem było zmniejszenie długu i kosztów działalności.

Zobacz także: le jest polskich sklepów w Polsce? Niewiele


Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
d26kwy5

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d26kwy5
d26kwy5