Trwa ładowanie...
d4aujlu

Tesco odpuszcza. Galeria Kabaty nie powstanie

Spółka Kabaty Investments Tesco poddała się i rezygnuje z planów przebudowy hipermarketu na Kabatach w Warszawie w wielkopowierzchniową Galerię Kabaty. Firma sprzedała całą nieruchomość firmie Echo Investment, która wybuduje w tym miejscu mieszkania.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Tesco Polska skoncentruje się w Polsce na formatach mniejszych sklepów
Tesco Polska skoncentruje się w Polsce na formatach mniejszych sklepów (East News)
d4aujlu

Jak się dowiedział portal wiadomoscihandlowe.pl, po wielu latach batalii o uzyskanie stosownych pozwoleń firma Tesco Polska ostatecznie zrezygnowała z przebudowy swojego hipermarketu przy skrzyżowaniu Alei KEN i ul. Wąwozowej na warszawskich Kabatach. Należąca do spółki nieruchomość została sprzedana firmie Echo Investment.

Jeszcze przez najbliższe trzy lata Tesco będzie prowadzić hipermarket jako najemca, a w tym czasie Echo Investment będzie załatwiać formalności związane z budową nowego obiektu. Ma to być kompleks mieszkalno-handlowy, jednak część handlowa ma być znacznie skromniejsza od planowanej przez Tesco galerii.

Historia niedoszłej Galerii Kabaty sięga 2012 r. Od tego czasu Tesco próbowało rozbudować swój hipermarket. Celem było przekształcenie go w duże centrum handlowe.

Co dalej z Tesco? Sieć skupi się na mniejszych sklepach

d4aujlu

Tesco Polska przekazała pracownikom szczegóły planu dotyczącego skoncentrowania swoich działań w Polsce na formatach mniejszych sklepów, które notują lepsze wyniki - informuje spółka.

Decyzja oznacza przebudowę największych hipermarketów do formatu tzw. hipermarketów kompaktowych, które będą funkcjonowały obok już istniejących sklepów. Poza przebudowami, Tesco potwierdziło, że jest na etapie finalizacji umów sprzedaży 8 dużych hipermarketów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4aujlu

Podziel się opinią

Share
d4aujlu
d4aujlu