Trwa ładowanie...

Tesco wycofa się z Polski? Coraz większe problemy z pracownikami

Węgierska prasa donosi, że Tesco może wycofać się z Polski, Węgier, Czech i Słowacji. Sieć dyskontów zaprzecza, ale nie da się ukryć, że przybywa jej problemów z pracownikami.

Tesco wycofa się z Polski? Coraz większe problemy z pracownikamiŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Burrows
d33k32g
d33k32g

- Nie milkną pogłoski o handlowym brexicie z Europy Środkowej. Sieć Tesco mogłaby sprzedać aktywa na Węgrzech oraz w innych krajach regionu, czyli w Czechach, na Słowacji i w Polsce - czytamy w Pulsie Biznesu.

Węgierska prasa donosi, że brytyjski detalista może wycofać się z regionu ze względu na rosnące problemy z pracownikami. Ci żądają kolejnych podwyżek - donosi węgierski dziennik „Magyar Idők", powołując się na anonimowego menedżera Tesco z Londynu.

Tesco pozbywa się największej zagranicznej sieci handlowej

Sieć hipermarketów zaprzecza, ale w mediach pojawia się się coraz więcej pogłosek o wycofaniu się Tesco z regionu.

d33k32g

- Pogłoski o naszym wyjściu z Polski były znacznie przesadzone. Po przejęciu sterów w Tesco prezes Dave Lewis zweryfikował nasze międzynarodowe operacje i w rezultacie sprzedano biznes w Korei Południowej oraz zdecydowano o wyjściu z Turcji. Europę Środkową zatrzymano i nie zamierzamy się stąd wycofywać. Musimy natomiast dostosować operacje do nowych warunków rynkowych i realizować strategię, która pozwoli nam na wzrost — powiedział Matt Simister.

Wiadomo, że firma zamierza zmniejszać powierzchnię największych hipermarketów m.in. ograniczając asortyment RTV i AGD.

d33k32g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d33k32g