Trwa ładowanie...

Tesco zniknie z Polski? Coraz większe problemy sieci

Tesco rozważa sprzedaż sklepów w Polsce. Pracę może stracić kilka tysięcy ludzi – informuje agencja Bloomberg. Jak dowiedziała się „Gazeta Wyborcza” sieć już prowadzi rozmowy, które mają doprowadzić do tej transakcji.

Tesco zniknie z Polski? Coraz większe problemy sieciŹródło: WP.PL
d2f3w27
d2f3w27

Kłopoty brytyjskiej sieci ciągną się od wielu miesięcy. Tesco postawiło na hipermarkety, a jak wskazują badania rynku, Polacy nie chcą już w nich kupować.

Jak czytamy w „Wyborczej” Tesco boryka się obecnie z ogromnymi problemami, nasz kraj to ciągle największy rynek w Europie Środkowej, ale jest kula u nogi, która psuje wyniki całego koncernu.

Z wyników za pierwszą połowę roku fiskalnego, które w środę podała sieć, wynika, że przychody w Polsce to 4,93 mld zł. Rok wcześniej było to 4,83 mld zł.

Sprzedaż w Europie Środkowej spadła o 7 proc., za ten wynik w głównej mierze odpowiada Polska.

d2f3w27

Zobacz także: Wiedzą o tobie wszystko. Jak sklepy śledzą smartfony klientów?

Gazeta przypomina, że sieć ma w Polsce 345 sklepów. W ubiegłym roku zamknęła 62, tłumacząc to „stawianiem czoła wyzwaniom strukturalnym”. Tesco weszło na polski rynek w 1995 r., licząc na to, że Polacy będą kupować w hipermarketach. Teraz okazuje, że wielkoformatowe sklepy to przeżytek. Polacy wola kupować w dyskontach, które mają zwykle pod domem.

Tesco już zapowiedziało, że sprzeda 73 nieruchomości, głównie w Polsce. W połowie września Kaufland złożył do UOKiK wniosek o przejęcie pięciu sklepów Tesco. Informacje o zamknięciu kolejnych placówek pojawiają się co kilka tygodni.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2f3w27
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2f3w27

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj