Trwa ładowanie...

Zamknięcie sklepów coraz bliżej. Tesco informuje, na co mogą liczyć zwalniani pracownicy

Dodatek w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia otrzymają pracownicy Tesco objęci zwolnieniami grupowymi. Pracę w sieci handlowej stracą maksymalnie 2154 osoby.

Zamknięcie sklepów coraz bliżej. Tesco informuje, na co mogą liczyć zwalniani pracownicyŹródło: Wikimedia Commons CC BY-SA, fot: Burrows
d4ak7cv
d4ak7cv

Zwolnienia grupowe obejmujące załogę likwidowanych hipermarketów w Rzeszowie, Żarach, Gliwicach i Tychach będą prowadzone w dniach 22 sierpnia - 31 października.

Zwalnianym pracownikom będą przysługiwać odprawy. Ci ze stażem w Tesco krótszym niż dwa lata otrzymają dodatek w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia, ze stażem od dwóch do ośmiu lat w wysokości dwóch pensji, a ze stażem powyżej 8 lat - w wysokości trzech pensji - informuje serwis "Dla Handlu".

Ponadto Tesco planuje przeznaczyć dla odchodzących pracowników dodatkową premię w wysokości jednomiesięcznego wynagrodzenia.

Obejrzyj: Nowe tendencje w handlu. Retail park - to tam załatwimy najpotrzebniejsze sprawy

Martin Behan, dyrektor zarządzający sieci Tesco w Polsce, w liście do pracowników sieci zapewnił o pełnym wsparciu dla zwalnianych pracowników.

d4ak7cv

- Chcemy zapewnić pełne wsparcie dla osób, które w wyniku zmian zmieniają swoje stanowiska pracy lub opuszczają naszą firmę. Jak zawsze w takich przypadkach, priorytetem dla nas pozostaje zminimalizowanie liczby osób, które zakończą pracę w Tesco. Jeśli tylko będzie to możliwe, chcemy oferować pracownikom inne stanowiska w naszych strukturach – napisał Martin Behan, dyrektor zarządzający sieci Tesco w Polsce, w wiadomości dla pracowników.

Przypomnijmy, Tesco postanowiło skoncentrować swoje działania w Polsce na mniejszych sklepach, które notują lepsze wyniki. Największe hipermarkety zostaną przebudowane do formatu tzw. hipermarketu kompaktowego. Poza przebudowami, Tesco potwierdziło, iż jest na etapie finalizacji umów sprzedaży ośmiu dużych hipermarketów.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ak7cv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ak7cv