Trwa ładowanie...
d39nb65

TH Real Estate zamknął przejęcie 50% centrów Factory w Warszawie, Krakowie

Warszawa, 02.07.2015 (ISBnews) - TH Real Estate zakończyło przejęcie 50% udziałów w centrach Factory Annopol w Warszawie oraz Factory Kraków i Futura Parku w Krakowie, podała firma.

Share
d39nb65

"Zgodnie z zapowiedziami z początku tego roku, zakup udziałów od Grupy Neinver stanowi element strategicznej współpracy joint venture pomiędzy firmami, zmierzającej do stworzenia największej platformy outlet w Europie. We wspólnych działaniach obu liczących się graczy rynku nieruchomości handlowych, TH Real Estate pełni rolę doradcy inwestycyjnego, natomiast Neinver zapewnia wyspecjalizowane usługi zarządzania obiektami" - czytamy w komunikacie.

Obaj partnerzy mają plany stopniowego budowania liczącej się na rynku platformy inwestycyjnej. Pierwsze działania dotyczą istniejących już obiektów z portfolio nieruchomości handlowych Neinver oraz będących w trakcie realizacji projektów w całej Europie.

Udziały nabyte w polskich obiektach są już kolejnym krokiem w ramach współpracy Neinver i TH Real Estate, po zakupie francuskiego Roppenheim The Style Outlets w styczniu 2015 r.

Centrum Factory Annopol, wybudowane przez Neinver, zostało otwarte w 2013 r. Położone jest w jednym z najgęściej zaludnionych obszarów Warszawy, odznaczającym się też najszybszym przyrostem liczby mieszkańców. Zasięg oddziaływania centrum obejmuje 2,2 mln mieszkańców Warszawy i okolicznych miejscowości. Powierzchnia handlowa Factory Annopol wynosi 19 800 m2, na których dostępne są 102 sklepy.

d39nb65

Factory Kraków oferuje ponad 22 000 m2 powierzchni handlowej, a Futura Park zapewnia kolejne 19 000 m2. Kompleks położony jest niedaleko międzynarodowego lotniska Kraków-Balice i zaledwie 10 minut jazdy samochodem od centrum miasta, co znacząco wpływa na odwiedzalność. Centrum, wybudowane przez Neinver, zostało otwarte w 2011 r. Factory Kraków jest jedynym centrum outlet w tym mieście, a jego zasięg oddziaływania obejmuje 2,8 mln ludzi.
"Jesteśmy bardzo zainteresowani europejskimi centrami handlowymi, ponieważ uważamy, że rynek na Starym Kontynencie wciąż nie jest dostatecznie nasycony, a sektor centrów outlet radzi sobie wyjątkowo dobrze. Polska jest interesującym rynkiem ze względu na wysoki stopień wykształcenia społeczeństwa, dobre perspektywy zatrudnienia i wyraźny rozwój gospodarczy" - skomentował Phil McAndrews, Senior Managing Director and Chief Investment Officer of TIAA-CREF Global Real Estate, cytowany w komunikacie.

"Zakup udziałów w Factory Annopol i Factory Kraków to nasza pierwsza inwestycja na polskim rynku, zrealizowana w ramach współpracy z Neinver w Europie. Polski sektor handlowy oferuje znakomite perspektywy rozwoju i wierzymy, że rynek centrów outlet jest w stanie z biegiem czasu zrealizować ten potencjał" - Jamie Acheson, Investment Manager, European Outlet Malls at TH Real Estate.

(ISBnews)

d39nb65

Podziel się opinią

Share
d39nb65
d39nb65