Trwa ładowanie...
d4fv4ja
d4fv4ja

The Farm 51 planuje w czerwcu premierę 'Chernobyl VR Project' na Oculus Store

Warszawa, 26.04.2016 (ISBnews) - The Farm 51 planuje premierę "Chernobyl VR Project" na Oculus Store w czerwcu, a w kolejnych miesiącach dostępne będą wersje na inne platformy, podała spółka.
Share
d4fv4ja

"'Chernobyl VR Project' to wyjątkowe przedsięwzięcie, które łączy świat gier komputerowych ze światem aplikacji edukacyjnych i narracji filmowej. Jest to pierwsza w historii wirtualna wycieczka po Czarnobylu i Prypeci przeznaczona na urządzenia VR. Aplikacja dostępna będzie w czerwcu tego roku na Oculus Store - w kolejnych miesiącach dostępne będą wersje na inne platformy" - czytamy w komunikacie.

"Polacy zrobili mi ogromną niespodziankę. Jestem synem likwidatora katastrofy i czuję się poruszony, że losy takich ludzi, jak mój ojciec spotkały się z zainteresowaniem i zostały przedstawione w tak nowatorski sposób. Wierzę, że dzięki takim aplikacjom, jak Chernobyl VR project historię katastrofy i poszkodowanych w niej moich rodaków poznają ludzie na całym świecie" - powiedział mer Kijowa Witalij Kliczko, cytowany w komunikacie.

Objął on swoim patronatem światową premierę aplikacji w Muzeum Historii Miasta Kijowa.

d4fv4ja

"W The Farm 51 uznaliśmy, że dramatyczna historia katastrofy w Czarnobylu nie powinna być sprowadzona do poziomu gry akcji. Chcieliśmy pokazać, że rodzący się właśnie potężny rynek urządzeń Virtual Reality (VR) może służyć nie tylko rozrywce, ale również poruszaniu spraw ważnych społecznie. Wykorzystaliśmy mechanikę gier komputerowych, by stworzyć pierwszą w historii wirtualną wycieczkę po Czarnobylu i Prypeci w technologii wirtualnej rzeczywistości" - powiedział wiceprezes gliwickiego studia Wojciech Pazdur, cytowany w komunikacie.

The Farm 51 specjalizuje się w tworzeniu zaawansowanych gier akcji 3D. Spółka jest notowana na rynku NewConnect od 2012 r.

(ISBnews)

d4fv4ja

Podziel się opinią

Share
d4fv4ja
d4fv4ja