Trwa ładowanie...
d33qo8y

Thomas Cook ogłasza bankructwo także w Niemczech

Niemiecka spółka-córka koncernu Thomas Cook złożyła w sądzie wniosek o upadłość. Tysiące klientów biura podróży mogą mieć kłopoty.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
W Niemczech firma jest właścicielem marek Thomas Cook, Neckermann, Öger Tours, Air Marin oraz Bucher Reisen.
W Niemczech firma jest właścicielem marek Thomas Cook, Neckermann, Öger Tours, Air Marin oraz Bucher Reisen. (East News, Fot: TOLGA AKMEN)
d33qo8y

Cztery dni po bankructwie brytyjskiego biura podróży Thomas Cook także niemiecka spółka-córka koncernu złożyła w sądzie wniosek o upadłość. – Oczywiście wolelibyśmy uniknąć tego kroku, ale niestety na drodze negocjacji nie było możliwe znalezienie szybkiego rozwiązania – powiedziała prezes Thomas Cook GmbH Stefanie Berk.

Czytaj także: Klienci wyrzucani z hoteli. Najgorzej w Tunezji i Turcji

W Niemczech firma jest właścicielem marek Thomas Cook, Neckermann, Öger Tours, Air Marin oraz Bucher Reisen. Z usług niemieckiego oddziału firmy korzysta w tej chwili ok. 140 tys. podróżnych. Na razie nie wiadomo, jakie konsekwencje będzie dla nich miała upadłość biura podróży.

d33qo8y

Czytaj także: Wakacje.pl ratują urlopy klientów Neckermanna

Condor uratowany

Thomas Cook GmbH prosiło władze Niemiec o kredyt ratunkowy, ale pozytywna odpowiedź nie nadeszła na czas. Rząd federalny zdecydował się za to pomóc należącej do Thomas Cook linii lotniczej Condor, oferującej głównie loty czarterowe dla turystów. Zapewniono jej kredyt w wysokości 380 milionów euro. Plan ratunkowy z publicznych pieniędzy musi jednak jeszcze zatwierdzić Komisja Europejska.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d33qo8y

Podziel się opinią

Share
d33qo8y
d33qo8y