Trwa ładowanie...

To będzie najpotężniejsza kobieta świata

Powoli dobiega końca era Bena Bernanke

To będzie najpotężniejsza kobieta świataŹródło: AFP
d4ksbb5
d4ksbb5

Powoli dobiega końca era Bena Bernanke. Barack Obama przedstawił Amerykanom jego następczynię. Amerykański prezydent wręczył nominację na stanowisko szefa Zarządu Rezerwy Federalnej kobiecie - 67-letniej Janet Yellen.

Ben Bernanke objął stanowisko szefa Zarządu Rezerwy Federalnej (FED) w 2006 roku. W odróżnieniu od poprzednika Alana Greenspana wyrażał się jasno i klarownie, a analitycy nie musieli się głowić, co miał na myśli. Dwa lata po objęciu stanowiska Bernanke stanął w obliczu poważnego kryzysu finansowego na świecie. Wsparł jego przełamanie polityką niskich stóp procentowych oraz wykup rządowych obligacji poprzez dodruk pieniądza.

Uważał, że bank centralny powinien być nie tylko strażnikiem pieniądza i niskiej inflacji, ale że ma również wspierać wzrost gospodarczy i walczyć z wysokim bezrobociem. "Dzięki temu człowiekowi więcej rodzin stać na domy, więcej firm może się rozwijać i zatrudniać nowych pracowników" - chwalił Bena Bernanke Barack Obama. Na jego następczynię prezydent USA wskazał dotychczasową wiceszefową FED, ekonomistkę Janet Yellen. Jeśli zostanie zatwierdzona przez Senat, to przejmie obowiązki Bena Bernanke 1 stycznia.

MA

d4ksbb5
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ksbb5