Trwa ładowanie...

To będzie ostatni katalog Ikea. Po 70 latach całkowicie znika z rynku

Już nigdy nie znajdziemy w skrzynce pocztowej corocznego katalogu wnętrzarskiego. Po 70 latach firma rezygnuje z jego wydawania. Przesądziła zmiana przyzwyczajeń konsumenckich. Ruch klientów przeniósł się do sieci, więc nie ma sensu wydawać ogromnych pieniędzy na drukowanie i kolportaż katalogu.

W 2021 r. zainteresowani będa mogli po raz ostatni zapoznać się z katalogiem IkeaW 2021 r. zainteresowani będa mogli po raz ostatni zapoznać się z katalogiem Ikea
d2eu1s9
d2eu1s9

Chciałoby się powiedzieć, że to koniec pewnej epoki, ale preludium do tego końca nastąpiło w 2019 r., kiedy Ikea ogłosiła, że nie będzie już doręczała katalogu wszystkim mieszkającym w określonej odległości od sklepu stacjonarnego. Przez wiele lat katalogi trafiały bowiem do tysięcy odbiorców, więc obrazowo mówiono, że jej roczny nakład jest wyższy od Biblii, najczęściej drukowanej księgi świata.

Ponad rok temu sieć doszła do wniosku, że rozsyłanie katalogu do wszystkich mija się z celem, więc zarezerwowała go dla zainteresowanych. Kto chciał zapoznać się z propozycjami wnętrzarskimi, zgłaszał taką wolę za pomocą specjalnego formularza.

Teraz koniec i z tym.

Köttbullar - mięsny przysmak ze Szwecji

Pierwszy katalog był kolportowany w południowej Szwecji w roku 1951 i liczył 16 stron. Z czasem zyskiwał objętość i zasięg terytorialny. Od 2000 r. dostępna jest również wersja cyfrowa. W 2016 r. katalog wydawano w 16 wersjach językowych i dostarczano klientom na wszystkich kontynentach.

d2eu1s9

Sieć zapowiada, że z rozmachem pożegna katalog. Na 2021 r. planowana jest edycja specjalna. A co później? Ikea zapewnia, że nadal będzie publikowała inspiracje na swojej stronie internetowej - informuje "The Guardian".

Kilka miesięcy temu Ikea uruchomiła "muzeum starych katalogów". Pod adresem ikeamuseum.com można zobaczyć, co było modne 40 czy 30 lat temu.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d2eu1s9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2eu1s9