Trwa ładowanie...

To koniec wynajmu mieszkań

Wynajmujący mieszkania muszą zadowolić się głodowymi czynszami - alarmuje "Dziennik Gazeta Prawna". Dziś nie opłaca się kupować nieruchomości pod wynajem!

Share
To koniec wynajmu mieszkańŹródło: WP.PL, fot: Kamil Jakubczak
d2uvfdw

A wszystko przez spadek cen nieruchomości i utrzymującą się nadpodaż na rynku. Według wyliczeń Open Finance w ciągu ostatniego roku stopa zwrotu z wynajmu mieszkania była znacznie mniejsza niż stopa zwrotu ze zwykłej lokaty i wyniosła 2,85 proc.!

A uwzględniając inflację i spadek cen mieszkań, wynajem przyniósł wręcz 1,4-procentową stratę! To częściowo dobra informacja dla najemców. Ceny spadły o 1-3 proc. Największe obniżki zanotowano w Bydgoszczy, Lublinie, Łodzi i Katowicach. Tam kawalerkę można wynająć już za 780 zł.

A mieszkań pod wynajem jest coraz więcej. W największych miastach nawet o 20-30 proc. Tylko w stolicy ceny wzrosły.

d2uvfdw

Najbardziej spadkiem rentowności zmartwieni są ci, którzy wzięli na zakup takich nieruchomości kredyt we frankach szwajcarskich. Według wyliczeń gazety osoba, która w 2007 roku płaciła 1500 zł raty, dziś musi oddawać bankowi 1890 zł. Jednak według ekspertów przez trudności z uzyskaniem zdolności kredytowej w niedługim czasie wzrośnie liczba Polaków skazanych na wynajem.

jk - wp.pl / Dziennik Gazeta Prawna

d2uvfdw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uvfdw
d2uvfdw