Trwa ładowanie...

To nie TVP zrezygnowała z "Mazurskiej Nocy Kabaretowej". Organizator prowadzi rozmowy z inną telewizją

Organizator "Mazurskiej Nocy Kabaretowej" przyznaje, że już w zeszłym roku poinformował TVP2 o "braku woli dalszej współpracy". Oznacza to, że przynajmniej w tym przypadku nieprawdziwe okazały się oskarżenia wysuwanie pod adresem prezesa TVP Jacka Kurskiego, że "wycina niewygodną dla władzy satyrę". Organizator imprezy przyznaje, że "rozmawia z innym nadawcą".
Share
To nie TVP zrezygnowała z "Mazurskiej Nocy Kabaretowej". Organizator prowadzi rozmowy z inną telewizją
Źródło: Materiały prasowe
d32cvnn

Wirtualna Polska zwróciła się do Stowarzyszenia Promocji Sztuki Kabaretowej "Paka", organizatora "Mazurskiej Nocy Kabaretowej" o wyjaśnienie powodów, dla których transmisji tej imprezy w TVP nie będzie. Po raz pierwszy od 1999 roku.

- Stowarzyszenie z końcem ubiegłego roku poinformowało ustnie przedstawicieli TVP2 o braku woli dalszej współpracy - wyjaśnia w mailu do WP Monika Molas-Wołos, przewodnicząca zarządu "Paki". - Rozmawiamy z innym nadawcą. Szczegóły lada dzień - dodaje.

Przypomnijmy, że w poniedziałek branżowe media poinformowały, że TVP2 nie będzie w tym roku transmitować "Mazurskiej Nocy Kabaretowej", która miała odbyć się 8 lipca w Mrągowie. Informację tę wkrótce potwierdził organizator.

d32cvnn

O tym, że wina nie leży po stronie TVP zapewniło biuro prasowe nadawcy w komunikacie opublikowanym późnym wieczorem, a głos w tej sprawie zabrał także prezes Jacek Kurski.

- Doceniamy zaproszenie i dobrą wolę TVP, niemniej - w naszej ocenie - jest już za późno na wznowienie rozmów o współpracy przy tegorocznej edycji kabaretonu - odpowiada na to Monika Molas-Wołos w mailu do WP.

Z odpowiedzi, jakie Wirtualnej Polsce ujawniła przewodnicząca zarządu "Paki" wynika, że faktycznie to ze strony organizatora od początku nie było woli kontynuowania współpracy.

d32cvnn

Wideo - minister kultury Piotr Gliński chce mniej reklam w TVP:

Monika Molas-Wołos wyjaśniła też, że nieprecyzyjne są informacje o tym, że TVP ma z "Paką" umowę na pierwszeństwo w przypadku imprezy organizowanej w Mrągowie. - Porozumienie było rzeczywiście przygotowywane, jednak nie zostało finalnie podpisane - tłumaczy.

Przedstawicielka "Paki" zaprzecza też, że zmiany dotyczące transmisji Mazurskiej Nocy Kabaretowej mają związek z faktem, że reżyserska tej imprezy Beata Harasimowicz nie pracuje już w TVP, a obecnie jest reżyserem "Kabaretu na żywo" w Polsacie.

d32cvnn

Telewizja Zygmunta Solorza-Żaka zapewnia, że nie zamierza transmitować Mazurskiej Nocy Kabaretowej.

- Mamy w planach realizację kilku dużych imprez, w tym koncertów oraz kabaretów, ale Mazurskiej Nocy Kabaretowej nie ma obecnie na naszej liście - wyjaśnia rzecznik Polsatu Tomasz Matwiejczuk. - Skupiamy się na naszych programach i ofercie letniej, o której będziemy sukcesywnie informować - dodaje w mailu przesłanym WP.

d32cvnn

Podziel się opinią

Share
d32cvnn
d32cvnn