Trwa ładowanie...
d2au8ik

Toksyny w kaszy gryczanej. Selgros wycofał produkt ze sprzedaży

Uwaga na kaszę gryczaną produkcji Transgourmet Polska. W jednej z partii sprzedawanych w sieci Selgros stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu szkodliwej substancji - rakotwórczej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ochratoksyny A w kaszy gryczanej.
Stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ochratoksyny A w kaszy gryczanej. (East News, Fot: TOMASZ RYTYCH/REPORTER)
d2au8ik

"W trosce o Państwa bezpieczeństwo i najwyższą jakość oferowanych produktów, firma Transgourmet Polska Sp. z o.o. informuje o wycofaniu z rynku następującego produktu:

    Selgros
(Selgros, Fot: selgros)

Wycofanie produktu związane jest z wynikiem badań laboratoryjnych, w których stwierdzono przekroczenie dopuszczalnego poziomu Ochratoksyny A w produkcie oznaczonym numerem partii 09.10.19B/PL z datą minimalnej trwałości 01.2021.

d2au8ik

6 sygnałów, że twój organizm opanowały toksyny

"W związku z powyższym, jeśli jesteście Państwo w posiadaniu ww. produktu, prosimy o wycofanie go ze sprzedaży/obrotu oraz o kontakt z halą Selgros, w której produkt został zakupiony w celu dokonania zwrotu" - czytamy w komunikacie.

Czytaj więcej: Uwaga na plastikowe woreczki do gotowania kaszy. Zjadamy koktajl chemicznych substancji

d2au8ik

Ochratoksyna A jest jedną z najczęściej występujących mykotoksyn w pokarmach na świecie. Człowiek najczęściej naraża się na kontakt z nią zjadając pokarm wyprodukowany z niewłaściwie magazynowanych produktów, takich jak zboża, nasiona soi, fasoli, ciecierzycy, ziarna surowej kawy i itp.

W przypadku zwierząt, badania laboratoryjne potwierdziły, że ochratoksyny A są rakotwórcze (np. rak wątroby).

Czytaj więcej: FoodRentgen prześwietla jedzenie. Konsumenci ich chwalą, producenci się złoszczą

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2au8ik

Podziel się opinią

Share
d2au8ik
d2au8ik