Trwa ładowanie...
dp57iq5

Torpol jest w stanie przerabiać 400-450 mln zł kwartalnie w Polsce w czasie WOIK

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Możliwości wykonawcze Torpolu na rynku krajowym w okresie trwania tzw. Wielkiej Ofensywy Inwestycji Kolejowych (WOIK) PKP Polskich Linii Kolejowych sięgają kontraktów na łącznie 400-450 mln zł kwartalnie, poinformował ISBnews prezes Tomasz Sweklej.

Share
dp57iq5

"Trzeci kwartał tego roku pokazał, że zrobiliśmy ok. 400 mln zł przychodów w ciągu trzech miesięcy, bez dużego udziału podwykonawców. Ta liczba pokazuje, że z taką ilością możemy sobie spokojnie poradzić bez dodatkowych nakładów, dodatkowego zatrudniania czy reorganizacji firmy" - powiedział Sweklej w rozmowie z ISBnews.

Wcześniej podczas konferencji prasowej prezes powiedział, że spółka jest zainteresowana przede wszystkim dużymi kontraktami w Polsce, ale "nie będzie zaniedbywała" też mniejszych.

W rozmowie z ISBnews dodał, że duże kontrakty są priorytetowe, a mniejsze będą uzupełniać portfel spółki, gdy będą szczególnie korzystne z różnych względów, np. lokalizacyjnych. Torpol interesują też przetargi na serwisowanie infrastruktury kolejowej, od niedawna ogłaszane przez PKP PLK "na zewnątrz".

dp57iq5

"Przetargi serwisowe - jak najbardziej tak. One są o tyle interesujące, bo zostaną, gdy duże inwestycje się skończą. Chcemy budować pozycję w ich obszarze, bo to będzie zawsze" - podkreślił w wywiadzie.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży Torpolu sięgnęły 399,14 mln zł w III kw. 2015 r. wobec 183,91 mln zł rok wcześniej.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 775 mln zł w 2014 roku.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)

dp57iq5

Podziel się opinią

Share
dp57iq5
dp57iq5