Trwa ładowanie...
d1ejc8p

Torpol ma umowę na przebudowę toru tramwajowego w Oslo za 27 mln zł

Warszawa, 26.02.2015 (ISBnews) - Torpol pozyskał kontrakt na przebudowę podwójnego toru tramwajowego Ekebergbanen w Oslo za blisko 57 mln NOK (ponad 27 mln zł), podała spółka. Przetarg na ten projekt ogłoszony był przez Sporveien Oslo AS.

Share
d1ejc8p

"Najnowszy kontrakt pozyskany przez Torpol w Norwegii to kompleksowa przebudowa 1,2-kilometrowego toru tramwajowego na odcinku Ekebergparken-Jomfrubr?ten, obejmująca prace gruntowe, torowe, sieciowe, modernizację uziemienia i sygnalizacji. Tor tramwajowy znajduje się między rozległym parkiem Ekebergparken w południowo-wschodniej części Oslo, a drogą ekspresową E18" - czytamy w komunikacie.

Prace rozpoczną się pod koniec marca br. Ich zakończenie planowane jest na koniec roku.

"Konsekwentnie rozwijamy obecność Torpolu na norweskim rynku, zgodnie ze strategią przyjętą przez zarząd. Cieszy nas kolejny kontrakt na tym rynku i możliwość wywiązania się z obietnic złożonych inwestorom. Jednocześnie liczymy na pozytywne rozstrzygnięcie następnych przetargów, w których bierzemy udział" - skomentował prezes spółki Tomasz Sweklej, cytowany w komunikacie.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 r.

(ISBnews)

d1ejc8p

Podziel się opinią

Share
d1ejc8p
d1ejc8p