Trwa ładowanie...
d38lbs2
30-03-2017 16:01

Torpol ma umowę z PKP PLK na prace w LCS Konin za 1,03 mld zł

Warszawa, 30.03.2017 (ISBnews) - PKP Polskie Linie Kolejowe zawarły z Torpolem umowę dotyczącą realizacji robót budowlanych na linii kolejowej Warszawa - Poznań w obszarze LCS Konin - odcinek Barłogi - Swarzędz, w ramach projektu pn. "Prace na linii kolejowej E20 na odcinku Warszawa - Poznań - pozostałe roboty, odcinek Sochaczew - Swarzędz", podał Torpol. Wartość kontraktu wynosi 1 030,4 mln zł brutto (837,8 mln zł netto).

d38lbs2

Zakres prac w ramach projektu przewiduje modernizację najważniejszych elementów infrastruktury kolejowej m.in.: kompleksową przebudowę stacji i posterunków ruchu (w tym budowę budynku LCS w Koninie), przebudowę 149 km nawierzchni torowej i podtorza oraz 331 km sieci trakcyjnej, a także przejść i przejazdów kolejowo-drogowych oraz budowę nowych obiektów inżynierskich. Termin realizacji prac budowlanych wskazany w umowie został określony na 41 miesięcy od daty jej zawarcia, natomiast gwarancja wykonawcy wynosi 72 miesiące, przypomniano w komunikacie.

"Pozyskaliśmy największy dotychczas z nowej perspektywy kontrakt, potwierdzając tym samym swoją bardzo mocną pozycję na trudnym obecnie rynku infrastruktury kolejowej. Projekt ten jest dla nas bardzo ważny nie tylko ze względu na jego wartość, ale również ze względu na jego lokalizację. W Koninie posiadamy bazę sprzętową, co pozytywnie wpłynie na optymalne wykorzystanie parku maszynowego i kadry inżynierskiej oraz umożliwi składowanie materiałów przestrzennych. Przełoży się to zatem na sprawną realizację zadania" - skomentował prezes Grzegorz Grabowski, cytowany w materiale.

Kilka dni temu Grabowski mówił, że liczy, iż najkorzystniejsze oferty, które spółka złożyła w przetargach wkrótce przejdą do kategorii podpisanych umów: wtedy portfel zamówień Torpolu w ujęciu zawartych kontraktów wzrośnie do ok. 1,64 mld zł netto. Wymienił wówczas właśnie ofertę na prace w LCS Konin za 838 mln zł netto i ofertę na modernizację linii E59 za 395 mln zł netto.

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 770 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)

d38lbs2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d38lbs2