Trwa ładowanie...
dv6gicf
dv6gicf

TPG Real Estate sfinalizował przejęcie TriGranit z portfelem polskich aktywów

Warszawa, 01.12.2015 (ISBnews) - TPG Real Estate - platforma nieruchomościowa jednej z największych globalnych firm inwestycyjnych TPG - zamknęła transakcję przejęcia portfela TriGranit - węgierskiego dewelopera działającego na terenie Europy Środkowo-Wschodniej, poinformowała firma.
Share
dv6gicf

"W ramach transakcji, TPG nabyła portfel aktywów biurowych i handlowych zlokalizowanych głównie w Polsce, wraz z wybranymi aktywami w Europie Środkowo-Wschodniej" - czytamy w komunikacie.

TriGranit będzie działać przy wsparciu TPG na rynku deweloperskim, realizując akwizycje, angażując się w nowe projekty oraz zarządzanie aktywami. Dotychczasowy zespół zarządzający ma pozostać w spółce.

"TriGranit rozszerzy zakres działania i będzie skupiać się nie tylko na rozwoju i zarządzania projektami handlowymi i biurowymi, ale także zaangażuje się w zakup wysokiej jakości aktywów w Polsce i wybranych stolicach państw Europy Środkowej. Widzimy ogromny potencjał w krajach tego regionu z uwagi na korzystne trendy w gospodarce i branży nieruchomości" - powiedział prezes TriGranit Árpád Török, cytowany w komunikacie.

dv6gicf

W sierpniu br. informowano, że w ramach transakcji TPG Real Estate ma przejąć blisko 30 spółek w czterech krajach, w tym cały portfel TriGranit w Polsce, na Słowacji i w Chorwacji, oraz wybrane aktywa na Węgrzech. Wartość transakcji miała wynieść ponad 500 mln euro.

Pod koniec lipca br, do do UOKiK wpłynął wniosek TPG RE II European Holdings S.? r.l. z siedzibą w Luksemburgu o zgodę na przejęcie kontroli nad ośmioma spółkami: Bonarka Residential sp. z o.o., Bonarka Offices sp. z o.o., Bonarka City Center sp. z o.o., Energit sp. z o.o., Poznań Office Center sp. z o.o., Silesia Offices I sp. z o.o., Silesia Offices II sp. z o.o. i Trigranit Development Polska sp. z o.o.,"

TPG Real Estate to platforma nieruchomościowa globalnej prywatnej firmy inwestycyjnej TPG która zarządza funduszami inwestującymi w różnorodne rodzaje działalności, w tym w polski rynek nieruchomości.

Trigranit działa Europie Środkowej i Wschodniej, prowadząc działalność w zakresie wynajmu powierzchni inwestycyjnych i rozwoju nieruchomości handlowo-usługowych i biurowych.

(ISBnews)

dv6gicf

Podziel się opinią

Share
dv6gicf
dv6gicf