Trwa ładowanie...
d1y3fev

Trakcja jest w przetargach na drogi i kolej wartych łącznie 14,7 mld zł

Warszawa, 09.11.2015 (ISBnews) - Grupa Trakcja uczestniczy w prekwalifikacjach w przetargach na kontrakty kolejowe o wartości 9,3 mld zł i na kontrakty drogowe warte 5,4 mld zł, poinformował prezes Jarosław Tomaszewski.

Share
d1y3fev

"W trzecim kwartale znacząco odbudowaliśmy portfel naszych zamówień i zaangażowaliśmy się w rynek drogowy w Polsce. W tym roku Trakcja PRKiI podpisała już kontrakty za prawie 1,2 mld zł, z których blisko 600 mln zł to kontrakty drogowe. Bierzemy aktywny udział w ofensywach inwestycyjnych PKP PLK i GDDKiA. Uczestniczymy w prekwalifikacjach na kontrakty kolejowe o wartości 9,3 mld zł i 5,4 mld zł na kontrakty drogowe" - powiedział Tomaszewski, cytowany w komunikacie.

Przyjęcie przez Radę Ministrów we wrześniu Krajowego Programu Kolejowego do roku 2023 oznacza w perspektywie długoterminowej znaczne zwiększenie ilości ogłaszanych postępowań przetargowych na inwestycje w zakresie infrastruktury kolejowej. "Trakcja PRKiI S.A. jako lider budownictwa kolejowego w Polsce będzie dążyć do dalszej rozbudowy portfela zamówień poprzez pozyskiwanie kontraktów zarówno samodzielnie, jak również w formule konsorcjum. Spółka będzie kontynuować również swą aktywność w segmencie utrzymania linii kolejowych i budownictwa drogowego" - czytamy dalej.

Trakcja PRKiI jest jedną z największych spółek działających w sektorze budownictwa infrastrukturalnego oraz energetyki w Polsce. W 2014 r. Grupa Trakcja miała 1 601 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)

d1y3fev

Podziel się opinią

Share
d1y3fev
d1y3fev