Trwa ładowanie...

Transsystem wyprodukuje sześć stacji narciarskich

Sześć kompletnych stacji narciarskich wyprodukuje i dostarczy m.in. do Szwajcarii firma Transsystem z Woli Dalszej (podkarpackie). Wartość kontraktu realizowanego dla firmy Bartholet to milion euro.

Share
Transsystem wyprodukuje sześć stacji narciarskich
Źródło: AFP
d21fawr

Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka podkarpackiej spółki Natalia Kielur, zamówienie ma zostać zrealizowane do końca tego roku.

- To już kolejny kontrakt z firmą Bartholet, z którą współpracujemy od 2008 r. Dotychczas wykonywaliśmy dla nich m.in. elementy wyciągu krzesełkowego. Do był swego rodzaju test, czy podołamy zrealizować większe zamówienie. Jak widać, zdaliśmy ten test, stąd kontrakt na dostawę sześciu kompletnych stacji narciarskich i elementów pod ich konstrukcje - dodała rzeczniczka.

Stacje narciarskie z Podkarpacia trafią do kurortów w Hiszpanii i Szwajcarii; na razie nie wiadomo, w jakich miastach zostaną zamontowane.

d21fawr

Jak podkreśliła Kielur, transport napowietrzny to stosunkowa nowa dziedzina działalności Transsystemu. Do tej pory spółka zajmowała się przede wszystkim systemami transportu technologicznego m.in. dla branż motoryzacyjnej i energetycznej.

- Jednak ten rodzaj transportu ma dużą przyszłość. Zainteresowane są nim nie tylko ośrodki sportów zimowych, ale również duże aglomeracje. W wielu miastach, zwłaszcza w ich centrach, nie ma możliwości rozwijania komunikacji tradycyjnej. Alternatywą są właśnie koleje napowietrzne, które mamy już w swojej ofercie - zaznaczyła.

Transsystem dostarcza kompleksowe systemy przemieszczania materiałów i ludzi oraz zaawansowane konstrukcje stalowe m.in. dla branż motoryzacyjnej i energetycznej. Ma spółki - córki na Ukrainie, w Czechach, Rosji i Niemczech. Firma realizowała kontrakty dla takich odbiorców jak: VW, Ferrari, Daimler Chrysler, BMW, Audi, Volvo, Fiat i Renault oraz dla elektrowni: Bełchatów, Siekierki, Ostrołęka, Kielce. Zatrudnia ponad 1,1 tys. osób.

d21fawr

Podziel się opinią

Share
d21fawr
d21fawr