Trwa ładowanie...

Trasa Kaszubska. Rusza realizacja kolejnych dwóch odcinków

Są podpisy pod umowami na zaprojektowanie i wybudowanie dwóch fragmentów drogi S6, zwanej Trasą Kaszubską. Odcinki z Bożegopola Wielkiego do Luzina oraz z Luzina do Szemuda będą w sumie miały 20 km długości.

Trasa Kaszubska. Rusza realizacja kolejnych dwóch odcinkówŹródło: GDDKiA, fot: GDDKiA
d239zw0
d239zw0

Pierwszy odcinek zaprojektuje i wybuduje za 338 mln zł firma PORR. Na trasie zostaną wybudowane trzy węzły drogowe: Bożepole Wielkie (połączenie z istniejącą drogą krajową nr 6), Strzebielino i Luzino.

Drugi odcinek przypadnie firmie Budimex, która zbuduje go (i zaprojektuje) za 336 mln zł. Na tym odcinku zostanie wybudowany jeden węzeł drogowy - Szemud.

Pierwsze pojazdy pojadą tędy w drugiej połowie 2021 r.

GDDKiA
Źródło: GDDKiA, fot: GDDKiA

Pod koniec marca - jak przypomina Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - została podpisana umowa z firmą Polaqua na projekt budowlany i wykonawczy oraz budowę odcinka drogi ekspresowej S6 między Szemudem a Gdynią. Ma on około 20 km długości.

Zobacz też: Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

Trasa Kaszubska ma połaczyć Trójmiasto ze Szczeconem W woj. zachodniopomorskim trwa już budowa 7 odcinków drogi od Goleniowa (połączenie z drogą S3)
do Koszalina wraz z obwodnicą Koszalina i Sianowa. Łącznie to ok. 140 km nowej, 2-jezdniowej drogi ekspresowej. Całkowita wartość inwestycji to ponad 3,5 mld zł.

d239zw0

W przyszłym roku powinny być gotowe odcinki od Goleniowa do Koszalina o długości ok. 120 km. Zakończenie wszystkich prac na budowanej obwodnicy Koszalina i Sianowa przewidywane jest w 2020 roku.

Pozostałe odcinki S6: Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej, Koszalin - Bożepole Wielkie i Zachodnia Obwodnica Szczecina będą realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d239zw0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d239zw0