WP

Trasa Kaszubska. Rusza realizacja kolejnych dwóch odcinków

Są podpisy pod umowami na zaprojektowanie i wybudowanie dwóch fragmentów drogi S6, zwanej Trasą Kaszubską. Odcinki z Bożegopola Wielkiego do Luzina oraz z Luzina do Szemuda będą w sumie miały 20 km długości.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Nowa trasa ma połączyć Trójmiasto ze Szczecinem.
Nowa trasa ma połączyć Trójmiasto ze Szczecinem. (GDDKiA, Fot: GDDKiA)
WP

Pierwszy odcinek zaprojektuje i wybuduje za 338 mln zł firma PORR. Na trasie zostaną wybudowane trzy węzły drogowe: Bożepole Wielkie (połączenie z istniejącą drogą krajową nr 6), Strzebielino i Luzino.

Drugi odcinek przypadnie firmie Budimex, która zbuduje go (i zaprojektuje) za 336 mln zł. Na tym odcinku zostanie wybudowany jeden węzeł drogowy - Szemud.

Pierwsze pojazdy pojadą tędy w drugiej połowie 2021 r.

WP
GDDKiA
Podziel się

Pod koniec marca - jak przypomina Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad - została podpisana umowa z firmą Polaqua na projekt budowlany i wykonawczy oraz budowę odcinka drogi ekspresowej S6 między Szemudem a Gdynią. Ma on około 20 km długości.

Zobacz też: Na drogi ekspresowe poczekamy dekadę? Brakuje ponad 3600 km

WP

Trasa Kaszubska ma połaczyć Trójmiasto ze Szczeconem W woj. zachodniopomorskim trwa już budowa 7 odcinków drogi od Goleniowa (połączenie z drogą S3) do Koszalina wraz z obwodnicą Koszalina i Sianowa. Łącznie to ok. 140 km nowej, 2-jezdniowej drogi ekspresowej. Całkowita wartość inwestycji to ponad 3,5 mld zł.

Czytaj też: Morawiecki na otwarciu pierwszego odcinka obwodnicy Kępna. Budowlańcy uwinęli się 3 miesiące przed czasem

W przyszłym roku powinny być gotowe odcinki od Goleniowa do Koszalina o długości ok. 120 km. Zakończenie wszystkich prac na budowanej obwodnicy Koszalina i Sianowa przewidywane jest w 2020 roku.

Pozostałe odcinki S6: Obwodnica Metropolii Trójmiejskiej, Koszalin - Bożepole Wielkie i Zachodnia Obwodnica Szczecina będą realizowane w formule partnerstwa publiczno-prywatnego.

WP

Czytaj też: Polska "droga wstydu" wreszcie ma zostać wyremontowana. Powodów do hurraoptymizmu jednak nie ma

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Finanse
WP
WP