Trwa ładowanie...
d1xz99a

Tro Media 20 września zadebiutuje na NewConnect

17.09. Warszawa (PAP) - Tro Media, wrocławska spółka z segmentu nowych technologii, w poniedziałek 20 września zadebiutuje na NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie...

Share
d1xz99a

17.09. Warszawa (PAP) - Tro Media, wrocławska spółka z segmentu nowych technologii, w poniedziałek 20 września zadebiutuje na NewConnect - poinformowała spółka w komunikacie prasowym.

Tro Media z prywatnej oferty akcji pozyskała blisko 1,9 mln zł z czego 85 proc. zamierza przeznaczyć na przejęcia.

"Wybór podmiotów, w które zainwestujemy, to obecnie największy przedmiot naszej aktywności. Aktualnie prowadzimy rozmowy nt. przejęć kilku podmiotów związanych głównie z rynkiem internetowym w branży technologicznej, która będzie znacząco poszerzała zasięg spółki w zakresie prowadzenia portali internetowych, a także branży prawniczej, turystycznej, marketingowej oraz rejestracji domen i hostingu - powiedział cytowany w komunikacie Marcin Misztal, prezes Tro Media.

d1xz99a

Oprócz przejęć strategia Tro Media przewiduje budowę grupy nowych portali, co ma przyczynić się do dalszego zwiększenia atrakcyjności spółki, zwiększenie zasięgu sprzedaży powierzchni reklamowej o serwisy zewnętrzne oraz stworzenie nowych usług i produktów związanych z reklamą w różnych mediach.

Tro Media jeszcze w 2010 roku planuje rozszerzyć ofertę o uruchomienie innowacyjnego na polskim rynku produktu do optymalizacji planowania kampanii reklamowych w outdoorze (system umożliwiający automatyzację w zamieszczaniu reklam na portalach spółki).

"Tak przygotowana strategia ma dać w przyszłości znaczący wzrost wartości spółki, umożliwiający wejście na rynek główny GPW" - powiedział Misztal.

W 2009 roku Tro Media osiągnęła ponad 2 mln zł przychodów i zysk w wysokości 663 tys. zł. Prognoza na 2010 r. zakłada wzrost przychodów do 3,2 mln i blisko 1,5 mln zysku netto.

d1xz99a

Tro Media w formie spółki akcyjnej działa od 9 lipca br. Do końca 2009 r. działalność prowadzona była w formie wpisu do ewidencji działalności gospodarczej, która w 2010 r. została wniesiona do spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, a ta następnie przekształcona w spółkę akcyjną.

Działalność Tro Media opiera się na kilku uzupełniających się płaszczyznach skupionych wokół rynku multimediów: budowie grupy portali internetowych w różnych kategoriach tematycznych, zarządzaniu powierzchnią reklamową i na działalności inwestycyjnej.

Organizatorem oferty i autoryzowanym doradcą spółki jest Biuro Maklerskie DnB Nord.(PAP)

gsu/ ana/

d1xz99a

Podziel się opinią

Share
d1xz99a
d1xz99a