Trwa ładowanie...
d2l8ekn

TV Puls podpisał umowę z Emitelem na nadawanie dwóch programów na drugim multipleksie

29.09. Warszawa (PAP) - Telewizja Puls podpisała 28 września z TP Emitel umowę dotyczącą nadawania dwóch kanałów komercyjnych na drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej -...

Share
d2l8ekn

29.09. Warszawa (PAP) - Telewizja Puls podpisała 28 września z TP Emitel umowę dotyczącą nadawania dwóch kanałów komercyjnych na drugim multipleksie naziemnej telewizji cyfrowej - podała stacja w komunikacie.

"Przez ostatnie kilka lat bardzo ciężko pracowaliśmy nad tym, aby doszło do cyfryzacji, na sukcesie której z oczywistych dla nas względów bardzo nam zależy. Cieszymy się bardzo, że wczoraj umowę z TP Emitel podpisała również Telewizja TVN i mamy głęboką nadzieję, że nic nie stanie na przeszkodzie, aby TP Emitel sfinalizował do jutra umowę z Telewizją Polsat oraz TV 4, co nam wszystkim umożliwi szybkie przejście i rozpoczęcie nadawania na drugim multipleksie Cyfrowej Telewizji Naziemnej" - powiedział cytowany w komunikacie Dariusz Dąbski, prezes TV Puls.

Należący do Telekomunikacji Polskiej Emitel na początku września uzgodnił już z Polsatem, TVN, TV4 i TV Puls szczegóły umowy dotyczącej powierzenia spółce funkcji operatora drugiego multipleksu.

d2l8ekn

Prezes Emitela mówił wcześniej, że wartość umowy będzie niższa niż 615,6 mln zł, które spółka w ciągu 10 lat dostanie od Telewizji Polskiej za bycie operatorem trzeciego multipleksu.

Na drugim multipleksie znajdą się po dwa kanały Polsatu, TVN, TV4 i TV Puls.

Cyfrowa telewizja naziemna w kilku miastach miała komercyjnie ruszyć ponad roku temu, ale do tej pory sygnał jest nadawany przez Emitela testowo. Naziemna telewizja cyfrowa będzie sukcesywnie zastępować sygnał analogowy na terenie całego kraju.(PAP)

epo/ jtt/

d2l8ekn

Podziel się opinią

Share
d2l8ekn
d2l8ekn