Trwa ładowanie...
d1dxxvv

TVN ocenia, że po sprzedaży Onetu i redukcji zadłużenia wskaźnik dług/EBITDA spadnie do ok. 3,5X

07.11. Warszawa (PAP) - TVN ocenia, że po sprzedaży Onetu i redukcji zadłużenia wskaźnik dług/EBITDA spadnie do ok. 3,5X, a celem jest wskaźnik długu na poziomie 3x EBITDA -...
Share
d1dxxvv

07.11. Warszawa (PAP) - TVN ocenia, że po sprzedaży Onetu i redukcji zadłużenia wskaźnik dług/EBITDA spadnie do ok. 3,5X, a celem jest wskaźnik długu na poziomie 3x EBITDA - poinformował na konferencji prasowej John Driscoll, wiceprezes TVN.

"Tak jak wcześniej komunikowaliśmy kwotę uzyskaną ze sprzedaży Onetu chcemy przeznaczyć na redukcję naszego zadłużenia. Myślę, że po przeprowadzeniu tego procesu nasz wskaźnik dług/EBITDA spadnie do ok.3,5x" - powiedział wiceprezes.

"Naszym celem jest wskaźnik na poziomie 3x, przy takim poziomie będziemy czuć się komfortowo" - dodał.

d1dxxvv

Jak wynika z raportu TVN za III kw. 2012 r. wskaźnik zadłużenie netto/EBITDA przed utratą wartości na dzień 30 września 2012 r. wyniósł 4,8. Dług netto wyniósł 2,7 mld zł.

Spółka miała środki pieniężne i ich ekwiwalenty oraz depozyty bankowe o terminie zapadalności powyżej trzech miesięcy o łącznej wartości 490,38 mln zł. Włączając wyniki platformy 'n' i Onet środki pieniężne grupy i ich ekwiwalenty na dzień 30 września 2012 r. wyniosłyby 581,21 mln zł.

Na początku czerwca TVN podpisał umowę sprzedaży 100 proc. akcji Grupy Onet z Ringier Axel Springer Media. Zgodnie z umową Ringier Axel Springer nabędzie ok. 75 proc. udziałów w Grupie Onet za 968,75 mln zł. Pozostałe 25 proc. akcji zostanie wniesione aportem do nowo utworzonej spółki joint-venture, w której udziały Ringier Axel Springer wyniosą ok. 75 proc., a TVN ok. 25 proc..

We wrześniu obie spółki uzyskały zgodę UOKiK na przeprowadzenie transakcji.(PAP)

kam/ asa/

d1dxxvv

Podziel się opinią

Share
d1dxxvv
d1dxxvv