Trwa ładowanie...
d22ojhe

TVN w '13 chce kontynuować proces konsolidacji nieruchomości

07.11. Warszawa (PAP) - TVN w 2013 roku chce kontynuować proces konsolidacji nieruchomości - poinformował na konferencji John Driscoll, wiceprezes ds. finansowych TVN. Dodał, że w...
Share
d22ojhe

07.11. Warszawa (PAP) - TVN w 2013 roku chce kontynuować proces konsolidacji nieruchomości - poinformował na konferencji John Driscoll, wiceprezes ds. finansowych TVN. Dodał, że w 2013 roku ponad 50 proc. oszczędności grupy będzie pochodzić z segmentu nieruchomości.

"W 2013 roku planujemy kontynuację procesu konsolidacji naszych nieruchomości. Spodziewam się, że w 2013 roku ponad 50 proc. naszych oszczędności będzie pochodzić właśnie z tego segmentu" - powiedział Driscoll.

"Naszym ogólnym celem jest racjonalizacja kosztów w tym segmencie. Dlatego, chcemy maksymalnie skoncentrować naszą działalność w budynku MBC. Koszty przeniesienia działalności, które prowadzimy w innych miejscach nie będą istotne. Nie wygenerują one wysokich kosztów" - dodał.

d22ojhe

W środę rano TVN podał, że w ramach konsolidacji nieruchomości zakupi od ITI budynek MBC oraz będzie miał opcję wyjścia z leasingu innego budynku za 45 mln euro. Zgodnie z informacjami spółki finansowanie dłużne tej transakcji wyniesie 26 mln euro.

"Zdecydowaliśmy się na częściowe finansowanie długiem ze względu na to, że jesteśmy w stanie wynegocjować bardzo korzystne warunki z bankami" - powiedział Driscoll.

W prezentacji wynikowej TVN podał, że konsolidacja nieruchomości ma przynieść TVN rocznie szacunkowo o 20 mln zł wyższą EBITDA, 10 mln zł wyższy zysk brutto oraz 9 mln zł niższe przepływy gotówki na nieruchomości.

Wstępny akt notarialny został podpisany 6 listopada, ostateczny akt notarialny oraz zamknięcie transakcji zaplanowano do końca 2012 r. pod warunkiem otrzymania finansowania oraz zakończenia procesu due diligence. (PAP)

kam/ asa/

d22ojhe

Podziel się opinią

Share
d22ojhe
d22ojhe