Trwa ładowanie...
jacek kurski

TVP Info nadaje w HD. Paski będą wyraźniejsze

"Ewa Kopacz chwali te kobiety, które zamiast przygotowywać święta - stoją przed Sejmem i sądami", "Koalicja przeciwko Polsce - totalna opozycja i unijni biurokraci", "PO donosi na Polskę". Od 28 grudnia 2017 r. będzie można przeczytać słynne paski w TVP Info w lepszej jakości. Stacja jest bowiem nadawana w standardzie HD.

Share
TVP Info nadaje w HD. Paski będą wyraźniejsze
Źródło: Youtube.com
d4974an

Prezes TVP Jacek Kurski nie kryje zadowolenia z poprawy jakości obrazu TVP Info. - Nadrabiamy zapóźnienia technologiczne, jakie zastaliśmy w obszarze nadawania sygnału Info. – komentuje.

– Podniesienie jakości do poziomu HD było według mnie koniecznością, ale zarazem oczywistym krokiem. (...) Jestem dumny, że udało się nam doprowadzić do tego w roku, w którym kanał TVP Info obchodzi swoje 10 urodziny – dodaje szef TVP.

Zobacz też: Sylwester w TVP. "Do tej imprezy dopłacimy wszyscy w podatkach"

Kanał informacyjny Telewizji Polskiej S.A. jest już dostępny w najlepszej jakości zarówno w Naziemnej Telewizji Cyfrowej (MUX3), na satelicie Eutelsat Hot Bird 13C (13,0°E) jako kanał FTA, jak i u operatorów kablowych i satelitarnych na terenie całego kraju.

Według danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl, kanał informacyjny telewizji publicznej znalazł się w listopadzie br. na siódmym miejscu wśród najchętniej oglądanych kanałów. Udział w rynku wyniósł 3,74 proc. i był nieco niższy niż u głównego konkurenta, czyli Tvn24. Stacja informacyjna z grupy Tvn miała 3,90-porc. udział w rynku.

d4974an

Podziel się opinią

Share
d4974an
d4974an