Trwa ładowanie...
Noble Securities
waluty
03-11-2014 11:55

Tydzień banków centralnych

Bieżący tydzień na rynkach zagranicznych zapowiada się bardzo ciekawie ze względu na wachlarz ważnych danych makroekonomicznych publikowanych przede wszystkim z gospodarki amerykańskiej, ale nie tylko. Inwestorzy przede wszystkim czekają na raport amerykańskiego rynku pracy, który zostanie opublikowany w piątek.

Tydzień banków centralnychŹródło: WP.PL
d2v71az
d2v71az

Po raz kolejny analitycy spodziewają się bardzo dobrych danych. W międzyczasie naszej uwadze nie powinien umknąć szereg posiedzeń banków centralnych. We wtorek o stopach będzie decydował Bank Rezerw Australii. Zgodnie z oczekiwaniami rynkowymi główna stopa procentowa powinna zostać utrzymana na poziomie 2,5%. W środę decyzje w sprawie kosztu pieniądza podejmie Rada Polityki Pieniężnej. Dzisiejszy odczyt wskaźnika PMI dla Polski pozytywnie zaskoczył, gdyż indeks ten wzrósł w październiku powyżej bariery 50 pkt. do poziomu 51,2 pkt., jednak RPP jest w cyklu luzowania polityki monetarnej, więc tutaj możliwa jest obniżka stóp procentowych po raz kolejny z rzędu.

W czwartek o stopach będzie decydował Bank Anglii i Europejski Bank Centralny. Konsensus rynkowy zakłada brak zmian jeśli chodzi o poziom stóp, jednak ważniejsza w tym przypadku będzie wymowa komunikatów towarzyszącym decyzjom o stopach procentowych. Rynki będą wyczekiwały na konferencją prasową Mario Draghi i wskazówki co do polityki monetarnej w przyszłości. Po ostatnim zaskakującym kroku ze strony Banku Japonii rynki liczą na to, ze być może ECB będzie bardziej skłonny do uruchomienia klasycznego QE. Wydaje się jednak mało prawdopodobne, aby to nastąpiło już w ten czwartek.

Dziś poznaliśmy ostateczne dane na temat indeksów PMI dla sektora przemysłowego krajów Europy. Zgodnie z danymi finalnymi dla Niemiec wskaźnik PMI wzrósł w październiku do poziomu 51,4 pkt. wobec oczekiwanych 51,8 pkt., natomiast indeks PMI dla przemysłu w strefie euro wzrósł do 50,6 pkt. z 50,3 pkt. podczas gdy konsensus rynkowy zakładał wzrost do 50,7 pkt. Euro pozostawało stabilne w reakcji na te publikacje. Przed nami jeszcze dane dotyczące indeksu ISM dla sektora przemysłowego w USA. Analitycy spodziewają się nico słabszych danych i wyhamowanie tempa aktywności w tym sektorze. Warto zwrócić uwagę na dzisiejsze wystąpienia członków Fed – Evansa i Fishera oraz ich aktualne stanowisko co do perspektyw gospodarczych i terminu pierwszej podwyżki stóp procentowych w USA.

EURUSD

Eurodolar znalazł się dziś na nowym tegorocznym minimum na poziomie 1,2438. Obecnie obserwujemy lekkie odreagowanie i powrót w rejon 1,25 USD za euro, jednak z technicznego punktu widzenia spadki mogą być kontynuowane. Nie został bowiem osiągnięty zasięg formacji RGR. Co więcej para handlowana jest poniżej dolnego ograniczenia chmury ichimoku na wykresie 4h, co sprzyja kontynuacji trendu spadkowego. Wsparcie w postaci projekcji 127,2% całości fali korekcyjnej z poziomu 1,25 znajduje się na poziomie 1,2395.
[ EURUSD

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,USD,notowania-waluty-online-waluta.html ) EURJPY

d2v71az

Eurojen powrócił do trendu wzrostowego. Para wyszła powyżej maksimum lokalnego na poziomie 141,22, co z technicznego punktu widzenia otwiera drogę do ruchu w okolice 142,40 jenów za euro, gdzie barierę do dalszego wzrostu cen stanowią maksima z końca kwietnia i początku maja tego roku. Silny geometryczny opór znajduje się w rejonie 143,13-18 i wyznacza go projekcja 127,2% całości fali korekcyjnej z poziomu 141,22 oraz 78,6% zniesienia Fib całości spadków zapoczątkowanych z poziomu 145,68.
[ EURJPY

]( http://finanse.wp.pl/w1,EUR,w2,JPY,notowania-waluty-online-waluta.html )

Anna Wrzesińska

d2v71az

Noble Securities S.A.

| Materiał został przygotowany z należytą starannością i rzetelnością, na podstawie ogólnodostępnych informacji, ale ani autor, ani Noble Securities S.A. (NS) nie gwarantują jego kompletności i dokładności. Materiał nie został sporządzony zgodnie z wymogami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Finansów z dnia 19 października 2005r. w sprawie informacji, stanowiących rekomendacje, dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów, lub wystawców (Dz.U. Nr 206, poz. 1715). Nie stanowi rekomendacji w rozumieniu tego Rozporządzenia, nie powinien być też rozumiany jako materiał o charakterze doradczym, lub jako podstawa do podejmowania działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osoba korzystająca z opracowania nie może rezygnować z przeprowadzenia niezależnej oceny i uwzględnienia innych czynników ryzyka niż przedstawione w materiale. Wszystkie opinie i prognozy przedstawione w tym opracowaniu są jedynie wyrazem opinii autora (autorów) w dniu publikacji i nie są to opinie czy prognozy NS. NS ani osoby zatrudnione przez
NS nie ponoszą odpowiedzialności za działania, lub zaniechania osób, lub podmiotów, korzystających z opracowania, ani za działania, lub decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie opracowania, ani za szkody poniesione w wyniku tych działań, lub decyzji inwestycyjnych. Osiągnięcie zysku w instrumenty finansowe nie jest możliwe bez akceptacji i wystawienia się inwestora na ryzyko poniesienia straty, a w szczególności transakcje w zakresie kontraktów na różnice kursowe (CFD) sa ryzykowne, ponieważ inwestor może stracić więcej niż początkowy depozyt zabezpieczający. |
| --- |

d2v71az
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2v71az