Trwa ładowanie...
d4jo3c9

UAB NG Investicija wezwał do sprzedaży 40.866 akcji Mieszka po 2,76 zł za akcję (opis)

29.06. Warszawa (PAP) - UAB NG Investicija wezwał do sprzedaży 40.866 akcji Mieszka, uprawniających do wykonywania 0,1 proc. głosów na WZA, po 2,76 zł za akcję - poinformował...

d4jo3c9
d4jo3c9

29.06. Warszawa (PAP) - UAB NG Investicija wezwał do sprzedaży 40.866 akcji Mieszka, uprawniających do wykonywania 0,1 proc. głosów na WZA, po 2,76 zł za akcję - poinformował pośredniczący w wezwaniu DM BZ WBK.

Zapisy w wezwaniu rozpoczną się 19 lipca i potrwają do 2 sierpnia.

Wzywający posiada 100 proc. w kapitale zakładowym spółki Kenya, która obecnie jest właścicielem 26.930.694 akcji Mieszka, które uprawniają do wykonywania 65,9 proc. głosów na WZA.

Wzywający jest w 100 proc. podmiotem zależnym od spółki UAB EVA Grupe, która na mocy decyzji Prezesa UOKiK otrzymała zgodę na dokonanie koncentracji polegającej na przejęciu kontroli nad Mieszkiem.

d4jo3c9

Wzywający poinformował, że postrzega Polskę, sektor cukierniczy, a w szczególności spółkę, jako oferujące atrakcyjne długoterminowe perspektywy inwestycyjne.

"Inwestycja ta jest zgodna z aktualną strategią EVA Grup, w Polsce. EVA Grup, posiada istotne doświadczenie w zakresie rozwoju przemysłu cukierniczego w państwach nadbałtyckich, w związku z czym wzywający jest przekonany, iż wspomniane doświadczenie w połączeniu z potencjalnymi synergiami z działalnością bałtycką będzie z korzyścią dla spółki" - napisano.

"Zamiarem wzywającego jest udzielenie spółce wsparcia zarówno w zakresie jej aktualnej strategii, jak i planów rozwoju. Wzywający nie planuje wywierać wpływu na zarząd spółki w odniesieniu do bieżącej działalności spółki, ani też nie planuje dokonać zmiany miejsca prowadzenia działalności przez spółkę" - dodano.(PAP)

gsu/

d4jo3c9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4jo3c9