Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany
ufk
04-11-2014 11:21

Ubezpieczenie z funduszem alternatywą do gromadzenia kapitału? To naprawdę możliwe

Chcesz zadbać o przyszłość swoją i swojej rodziny? Warto zacząć odkładać pieniądze na ten cel jak najwcześniej, by móc po te środki sięgnąć jak już przyjdzie odpowiedni moment. Tylko, co zrobić, jeśli banki oferują śmiesznie nisko oprocentowane lokaty? Możesz zdecydować się na umowę ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym (UFK).

Artykuł sponsorowanyArtykuł sponsorowany
Ubezpieczenie z funduszem alternatywą do gromadzenia kapitału? To naprawdę możliweŹródło: Fotolia
d2r8ktl
d2r8ktl

Tego typu produkty oszczędnościowe łączą w sobie dwa istotne elementy. Po pierwsze oferują indywidualne ubezpieczenie na życie, po drugie dzięki regularnym wpłatom nawet niewielkich sum umożliwiają zgromadzenie pokaźnego kapitału w długiej perspektywie czasowej i możliwość wypracowania zysku większego niż na tradycyjnej lokacie bankowej.

Dzięki sumie zebranej na koniec umowy ubezpieczony może zachować dotychczasowy poziom życia po przejściu na emeryturę, a nie ma co się łudzić, że będzie ona szczególnie wysoka, jeśli przyjrzymy się kondycji ZUS-u i składkom ograniczonym limitem 2,5 krotności przeciętnego wynagrodzenia. Ewentualnie zgromadzone środki można przeznaczyć na zrealizowanie marzeń, na które wcześniej nie było nas stać, chociażby z powodu rodzinnych zobowiązań, jak wymarzona wycieczka w odległe zakątki świata.

Opłaca się tylko na dłużej

Trzeba jednak pamiętać, że są to ubezpieczenia o charakterze długoterminowym, z których nie warto rezygnować po kilku latach oszczędzania. To zwyczajnie nie ma sensu, a dodatkowo często się nie opłaca z powodu opłat za wcześniejsze wycofanie kapitału.

Jednym z takich produktów jest MetLife Invest w wariancie Plus lub Premium. To ubezpieczenie łączy 2 funkcje: ochronę życia i zdrowia ubezpieczonego oraz długoterminowe gromadzenie i inwestowanie oszczędności. W tym przypadku 100 proc. składki inwestowanej przeznaczane jest na zakup jednostek ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych. Dodatkowo każdemu ubezpieczonemu przysługują specjalne premie:

  • pierwszoroczna - w pierwszym roku opłacenia umowy łączna alokacja składki inwestowanej wynosi aż 115%,
    • pięcioletnia - w razie bezszkodowego przebiegu ubezpieczenia po zakończeniu każdego 5-letniego okresu trwania umowy na rachunek umowy dopisywana jest premia wynosząca 20% sumy składek z tytułu ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków należnych za ten okres.
d2r8ktl

MetLife rekomenduje, by minimalny okres ubezpieczenia wynosił 10 lat. Tak długi okres pozwala na aktywne pomnażanie rosnącego kapitału.

Sam wybierasz w co inwestować

MetLife oferuje każdemu klientowi usługi tzw. „Fund Management”, czyli selekcję i okresowy przegląd najlepszych funduszy na rynku. Dzięki temu rozwiązaniu każdy, kto kupuje MetLife Invest wybiera z listy ok. 50 wyselekcjonowanych UFK, te UFK w które chce lokować swoje pieniądze. To ubezpieczony dokonuje wyboru strategii inwestycyjnej i decyduje o tym, czy chce wariant nieco bardziej ryzykowny, ale jednocześnie z predyspozycjami do większego zysku, czy bezpieczniejszy, ale z mniejszym potencjalnym zarobkiem. W każdym momencie możemy sprawdzić rachunek umowy i dokonać za pośrednictwem platformy internetowej bezpłatnego przeniesienia środków pomiędzy UFK.

Ważne jest to, że w razie śmierci osoby ubezpieczonej wypłata świadczenia, którą przewiduje umowa, nie podlega podatkowi od spadku i darowizn i jest zwolniona z podatku dochodowego od osób fizycznych. Dodatkowo podatek od zysków kapitałowych, wynikający ze zmiany strategii inwestycyjnej zostanie naliczony dopiero w momencie wypłaty środków z rachunku umowy.

Artykuł sponsorowany
d2r8ktl

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2r8ktl