Trwa ładowanie...

Ubezpieczyciele bardziej z cen nie zejdą

Składki za ubezpieczenie naszych samochodów nie będą już spadać, ale w najbliższych miesiącach nie powinny także znacząco podrożeć. Kończy się jednak wojna cenowa firm ubezpieczeniowych o polskich kierowców.

Ubezpieczyciele bardziej z cen nie zejdąŹródło: Jupiterimages
d2e7uv9
d2e7uv9

Jak wyjaśnia Barbara Smalska, wiceprezes PZU, właściciele ponad 18,5 miliona samochodów w naszym kraju nie mogą liczyć na dalsze obniżki składek OC i AC. Rozmówczyni Informacyjnej Agencji Radiowej przypomina, że przez ostatni rok składki za ubezpieczenia komunikacyjne częściej spadały niż rosły. Barbara Smalska podkreśla, że cykl obniżek już się kończy i w ciągu najbliższego roku powinniśmy spodziewać się stabilizacji cen polis komunikacyjnych.

Niższe ceny polis w ostatnich miesiącach to efekt dużej konkurencji pomiędzy ubezpieczycielami. Podziękować musimy także spowolnieniu gospodarczemu. Wolniejszy wzrost gospodarczy spowodował, że Polacy rzadziej wsiadali za kółko. To przełożyło się na mniejszą liczbę wypadków, wypłaconych odszkodowań oraz większą rentowność firm ubezpieczeniowych, które dzięki temu mogły obniżyć ceny paliw.

Z danych Głównego Urzędu Statystycznego wynika, że na koniec ubiegłego roku niemal co drugi Polak posiadał samochód. Na tysiąc mieszkańców naszego kraju pod w grudniu 2012 roku przypadały 484 samochody.

d2e7uv9
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2e7uv9