Trwa ładowanie...

Udana akcja CBŚ. Gang oszustów wyłudzających kredyty zatrzymany

Policjanci z Centralnego Biura Śledczego zatrzymali 23 osoby podejrzane o udział w zorganizowanej grupie przestępczej. Z ustaleń policji wynika, że na podstawie sfałszowanych dokumentów oszuści wyłudzili blisko 7,7 miliona zł kredytów.

Udana akcja CBŚ. Gang oszustów wyłudzających kredyty zatrzymanyŹródło: PAP, fot: CBŚP
d4ht911
d4ht911

Policjanci z Katowic od trzech lat pracowali nad tą sprawą. Przestępcy mieli ułatwione zadanie, bo w oszustwa zamieszane są osoby, które wykorzystywały znajomość z pracownikami jednego z banków. To tam fałszowano dokumenty. Wszystko wskazuje na to, że te same osoby jednocześnie fałszowały dokumenty księgowo finansowe, umożliwiając w ten sposób uzyskanie samego kredytu bądź też uzyskania go w wyższej kwocie. Po otrzymaniu pożyczki pieniądze trafiały m.in. na rachunki prywatnych osób, a następnie były wypłacane.

W wyniku śledztwa policjanci ustalili, że kredyty w większości przypadków były zaciągnięte na spółki-słupy. Po uzyskaniu kredytów i wypłaceniu pieniędzy z rachunku, spółki były sprzedawane kolejnym osobom, w tym także obcokrajowcom.

Prokuratura w Katowicach przedstawiła 23 podejrzanym zarzuty m.in. udziału w grupie przestępczej, oszustwa, przedkładania fałszywych zaświadczeń w celu uzyskania kredytu czy niedopełnienie ciążącego na nim obowiązku.

d4ht911

Sprawa ma charakter rozwojowy i niewykluczone są kolejne zatrzymania. Do chwili obecnej śledczy zabezpieczyli na mieniu podejrzanych ponad 2,4 mln zł na poczet przyszłych kar.

Zobacz także: Ile kosztuje prędkość?

d4ht911
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ht911