Trwa ładowanie...
dvkuw02

UKE stwierdził nieprawidłowości w 40% skontrolowanych wyrobów LED

Warszawa, 29.02.2016 (ISBnews) - Urząd Komunikacji Elektronicznej (UKE) przeprowadził kontrole 341 wyrobów LED, z czego w 137 przypadkach stwierdzone zostały nieprawidłowości wymagające wyjaśnienia (co stanowi 40% wszystkich skontrolowanych wyrobów LED), podał Urząd.

Share
dvkuw02

"W okresie od 1 stycznia 2014 r. do 31 grudnia 2015 r. prezes UKE przeprowadził kontrole 341 wyrobów z tej kategorii, z czego: w 137 przypadkach stwierdzone zostały nieprawidłowości wymagające wyjaśnienia (co stanowi 40% wszystkich skontrolowanych wyrobów LED)" - czytamy w komunikacie.

W 66 przypadkach, w ramach prowadzonego postępowania wyjaśniającego, wyroby zostały poddane badaniom w Centralnym Laboratorium Badań Technicznych (centralne laboratorium UKE) w zakresie spełniania wymagań zasadniczych kompatybilności elektromagnetycznej (co stanowi 48% spraw prowadzonych w ramach postępowania wyjaśniającego). Z kolei w 55 przypadkach badania wykazały, że wyroby nie spełniają wymagań zasadniczych (co stanowi 84% wyrobów poddanych badaniom), podano również.

Z uwagi na fakt, iż urządzenia oświetleniowe wykorzystujące technologię LED mogą wywoływać zaburzenia elektromagnetyczne i zakłócać przy tym pracę innych urządzeń oraz komunikację radiową, jak również mogą być podatne na takie zaburzenia, są one jednym z rodzajów urządzeń kontrolowanych przez prezesa UKE w ramach rocznego planu kontroli wyrobów w obszarze Dyrektywy EMC 2004/108/EC.

(ISBnews)

dvkuw02

Podziel się opinią

Share
dvkuw02
dvkuw02