Trwa ładowanie...

Unia Europejska przedłuża sankcje wobec Rosji

Nielegalna aneksja Krymu i Sewastopola powodem przedłużenia przez Unię Europejską sankcji wobec Rosji o kolejny rok.

Share
Unia Europejska przedłuża sankcje wobec Rosji
Źródło: Fotolia
d4bxnhe

Przedstawiciele krajów członkowskich Unii Europejskiej zdecydowali w czwartek w Brukseli o przedłużeniu sankcji będących odpowiedzią na zaanektowanie Krymu i Sewastopola przez Rosję. Sankcje zostały przedłużone do 23 czerwca 2020 r.

Jak przypomina w depeszy Polska Agencja Prasowa, to oznacza, że obywatele UE i unijne firmy nie mogą m.in.: importować do UE produktów z Krymu i Sewastopola, inwestować w tym regionie, świadczyć tam usług turystycznych oraz eksportować określonych towarów i technologii do firm na Krymie lub do wykorzystania na Krymie w sektorze transportu, telekomunikacji i energetyki oraz w związku z poszukiwaniem, wydobyciem i produkcją ropy naftowej, gazu i surowców mineralnych.

d4bxnhe

Nie można też świadczyć pomocy technicznej, usług pośrednictwa, usług budowlanych ani usług inżynieryjnych związanych z infrastrukturą w tych sektorach.

Zobacz także: Majątek Putina

Europejskie statki wycieczkowe nie mogą także zawijać do portów na Półwyspie Krymskim, chyba że w nagłej potrzebie. Żaden obywatel UE ani unijna firma nie mogą nabywać nieruchomości ani podmiotów na Krymie, finansować krymskich firm ani świadczyć pokrewnych usług.

UE wprowadzała sankcje wobec Rosji od marca 2014 r, uznając aneksję tych terenów za pogwałcenie prawa miedzynarodowego.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4bxnhe

Podziel się opinią

Share
d4bxnhe
d4bxnhe