Trwa ładowanie...
d3wdz7e

UniCredit dodał TP SA, Bank Millennium i LC Corp do listy "top pick"

25.10. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy UniCredit, w raporcie z 24 października, dodali do listy spółek "top pick" TP SA, Bank Millennium i LC Corp. Jednocześnie usunęli z niej...

Share
d3wdz7e

25.10. Warszawa (PAP/Bloomberg) - Analitycy UniCredit, w raporcie z 24 października, dodali do listy spółek "top pick" TP SA, Bank Millennium i LC Corp. Jednocześnie usunęli z niej Kernel i Alior.

"Napływ kapitału do krajowych funduszy akcyjnych przyspiesza, a wzrosty, które rozpoczęły się latem, wyglądają na trwałe" - napisano w raporcie.

Uzasadniając dodanie do listy LC Corp analitycy UniCredit napisali, że jest to najszybciej rosnący spośród mieszkaniowych i komercyjnych deweloperów, a jednocześnie najtańszy porównując do porównywalnych spółek.

d3wdz7e

Usunięcie Kernela wytłumaczono niepewnością dotyczącą zbiorów na Ukrainie, a Alior Banku "niespodziewanym ogłoszeniem zmian w zasadach księgowania".

Poinformowano, że na liście "top pick" znajduje się jeszcze PZU.

UniCredit dodał JSW do listy spółek, których należy unikać. Powodem są straty notowane przez firmę, słaba sytuacja na rynku węgla i rosnąca presja by pozbywać się porównywalnych spółek.

Z listy, na której znajduje się obecnie Tauron, usunięto Netię. (PAP)

mj/ jtt/

d3wdz7e

Podziel się opinią

Share
d3wdz7e
d3wdz7e