Trwa ładowanie...
d4mnx72

UniCredit podpisał wiążącą umowę sprzedaży ukraińskiego Ukrsotsbanku

Warszawa, 12.01.2016 (ISBnews) - UniCredit podpisał wiążącą umowę sprzedaży ukraińskiego Ukrsotsbanku (USB) na rzecz ABH Holdings należącego do Alfa Group, podał bank. Strony oczekują, że do zamknięcia transakcji dojdzie w tym roku.

Share
d4mnx72

"Oczekuje się, że do sfinalizowania transakcji dojdzie w 2016 roku" - czytamy w komunikacie.

UniCredit ma przekazać swoją ekspozycję w USB na rzecz ABH w zamian za akcje nowej emisji holdingu, stanowiące 9,9% kapitału ABH po jego podwyższeniu.

"Umowy zakładają zabezpieczenia dla obu stron, w tym możliwość wyznaczenia przez UCG jednego członka rady ABHH oraz przeprowadzenie IPO ABHH. Ponadto strony uzgodniły opcję put/ call dotyczącą udziałów UCH w ABHH po 5. rocznicy zamknięcia transakcji" - czytamy dalej.
Podpisanie umowy będzie miało skutek w postaci nadzwyczajnego obciążenia rachunku zysków i strat UniCredit za IV kw. 2015 r. w wysokości ok. 200 mln euro, natomiast w momencie zamknięcia transakcji skumulowane skutki walutowe będą wynosić ok. minus 652 mln euro (na 30 września 2015 r.), podano także w komunikacie.

d4mnx72

UniCredit podał, że sprzedaż ukraińskiego aktywa będzie miała neutralny wpływ na wskaźnik CET 1.

W grudniowym wywiadzie dla ISBnews prezes UniCredit Federico Ghizzoni mówił, że poza bankiem na Ukrainie Grupa nie planuje sprzedaży innych aktywów w regionie Europy Środkowo-Wschodniej. Celem Grupy jest rozwój w pozostałych krajach regionu oraz Europie Zachodniej.

UniCredit jest jedną z największych grup bankowych w Europie, działającą w 50 krajach na świecie, w tym w 17 europejskich (Austria, Azerbejdżan, Bośnia i Hercegowina, Bułgaria, Chorwacja, Czechy, Niemcy, Polska, Rumunia, Serbia, Słowacja, Słowenia, Turcja, Ukraina, Węgry i Włochy). Posiada obecnie 8,1 tys. placówek i zatrudnia ok. 146 tys. pracowników. UniCredit jest notowany na warszawskiej giełdzie od 2007 roku. Grupa jest inwestorem strategicznym Banku Pekao od 1999 roku.

(ISBnews)

d4mnx72

Podziel się opinią

Share
d4mnx72
d4mnx72