Trwa ładowanie...
dzj4n28
16-06-2016 12:07

Uniwheels uruchomił nową fabrykę w Stalowej Woli, szuka lokalizacji pod kolejną

Warszawa, 16.06.2016 (ISBnews) - Uniwheels rozpoczął produkcję felg samochodowych w nowym zakładzie w Stalowej Woli i analizuje potencjalne lokalizacje pod kolejną fabrykę, poinformował prezes Thomas Buchholz.

Share
dzj4n28

"Obecnie, gdy nowa fabryka rozpoczęła działalność, Uniwheels analizuje potencjalne lokalizacje pod kolejną fabrykę o mocach wytwórczych do 2 mln szt. felg. Sporządzane są studia wykonalności i jednocześnie prowadzone rozmowy z kluczowymi klientami w celu identyfikacji najodpowiedniejszej lokalizacji. Decyzja zarządu dotycząca nowej fabryki spodziewana jest w ciągu najbliższych 12 miesięcy" - powiedział Buchholz, cytowany w komunikacie.

Zakład w Stalowej Woli rozpoczął działalność po niecałym roku od rozpoczęcia budowy, z wyprzedzeniem w stosunku do pierwotnego harmonogramu. W maju z sukcesem zakończył się rozruch testowy i już na początku czerwca rozpoczęła się regularna produkcja odlewnicza. Pierwotnie planowano, że fabryka rozpocznie działalność w sierpniu br. Obecnie 250 pracowników już produkuje felgi z użyciem pierwszych niskociśnieniowych maszyn odlewniczych. Następnie felgi są wykańczane w niemal w pełni zautomatyzowany sposób. Poza standardową działalnością związaną z produkcją, nowi pracownicy przechodzą równocześnie szkolenia przygotowujące do wejścia fabryki w fazę pełnego wykorzystania mocy. W tym roku nowy zakład wyprodukuje ok. 500 tys. szt. felg, podano również.

Od początku przyszłego roku, gdy fabryka osiągnie pełne moce produkcyjne, 400 osób pracujących w pełnym wymiarze godzin będzie wytwarzać rocznie do 2 mln szt.felg - większość z nich trafi do klientów z branży motoryzacyjnej z Niemiec i Europy. Zwiększy to łączne moce wytwórcze Grupy o ok. 20-25%, co przekłada się na wzrost całkowitego wolumenu produkcji do 10 mln felg rocznie. Równocześnie zatrudnienie w Grupie wzrośnie do blisko 3 tys. osób, z których 75% pracuje w Polsce, a 25% - w Niemczech.

"Biorąc pod uwagę obecne wysokie wykorzystanie dostępnych mocy produkcyjnych i stale rosnący popyt, obejmujący również kolejne lata, Uniwheels spodziewa się, że nowa fabryka bardzo szybko osiągnie pełne wykorzystanie mocy produkcyjnych" - podsumowano w komunikacie.

dzj4n28

Nowy zakład produkcyjny w Stalowej Woli jest czwartym zakładem produkcyjnym grupy. Obecnie ma ona trzy zakłady w Stalowej Woli oraz jeden zakład w Niemczech.

Uniwheels AG jest jednym z największych europejskich dostawców felg dla producentów samochodów (OEM - Original Equipment Manufacturer) oraz wiodącym producentem felg aluminiowych na europejskim rynku akcesoriów. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

(ISBnews)

dzj4n28
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dzj4n28
dzj4n28