Trwa ładowanie...
pzu

UOKiK nałożył 3,97 mln zł kary na PZU Życie

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumenta (UOKiK) nałożył 3,97 mln zł kary na PZU Życie, poinformował urząd w komunikacie. Ubezpieczyciel stosował definicję zawału serca, która była niezgodna z wiedzą medyczną i mogła uniemożliwiać ubezpieczonym wypłatę odszkodowania.

Share
UOKiK nałożył 3,97 mln zł kary na PZU Życie
Źródło: WP.PL, Fot: jan kaliński
d3tkymj

"Z informacji, jakie udało się uzyskać podczas prowadzonego postępowania wynika, że w ciągu dwóch i pół roku PZU Życie odmówiło w związku z tą praktyką wypłat odszkodowania ponad 2100 pacjentom" - czytamy w komunikacie.

Za wprowadzanie konsumentów w błąd Prezes UOKiK ukarała PZU Życie sankcją finansową w wysokości 3 967 296 zł. Urząd przypomniał, że zgodnie z przepisami antymonopolowymi, kara w takim przypadku może wynieść maksymalnie 10% przychodów przedsiębiorcy.

"Z powodu zaniechania przez ubezpieczyciela stosowania niedozwolonej praktyki jeszcze podczas prowadzonego postępowania i aktywne współdziałanie, zostały uwzględnione okoliczności łagodzące mające wpływ na zmniejszenie kary. Decyzja nie jest ostateczna, przysługuje od niej odwołanie do sądu" - czytamy dalej.

Postępowanie w tej sprawie zostało wszczęte w marcu 2010 roku.

d3tkymj

Podziel się opinią

Share
d3tkymj
d3tkymj