Trwa ładowanie...
d1zaj8j

UOKiK: niektóre zachowania banków budzą wątpliwości; prowadzimy postępowanie (krótka2)

Niektóre zachowania banków budzą wątpliwości UOKiK; prowadzimy postępowanie wyjaśniające ws. wysokości opłat bankowych i prowizji - oświadczyła wiceprezes Urzędu Bernadeta Kasztelan-Świetlik na wtorkowym posiedzeniu sejmowej komisji finansów.

Share
d1zaj8j

"To nie jest postępowanie przeciwko konkretnemu przedsiębiorcy, gdzie można postawić konkretny zarzut. To jest postępowanie w sprawie, które ma na celu sprawdzenie, w jakiś sposób te opłaty się kształtują" - wyjaśniła wiceszefowa UOKiK.

Jak mówiła, "postępowanie jest na początkowym etapie". "Jeśli przeprowadzona przez nas analiza pozwoli na postawienie zarzutów, to oczywiście będziemy to robili" - wskazała.

"Z naszej analizy wynika - i tutaj w pełni zgadzamy się z panem premierem (Mateuszem) Morawieckim - że jest to rynek konkurencyjny. Ale jakikolwiek konkurencyjny rynek by nie był, zauważyliśmy, że niektóre zachowania banków jednak budzą nasze wątpliwości" - powiedziała Kasztelan-Świetlik. Dodała, że Urząd analizuje obecne zmiany dot. wysokości opłat bankowych i prowizji. "Bazujemy częściowo na zestawieniu NBP, tylko to zestawienie kończy się niestety na czerwcu 2015 r. Mam nadzieję, że w najbliższych tygodniach dostaniemy świeższe analizy" - zaznaczyła.

Komisja wysłuchuje we wtorek informacji przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz przedstawicieli banków na temat podwyżek stóp procentowych, marż, prowizji i innych opłat bankowych, do których doszło w ostatnich miesiącach, lub które są zapowiadane w najbliższym czasie.

d1zaj8j

Podziel się opinią

Share
d1zaj8j
d1zaj8j