Trwa ładowanie...
d16e068

UOKiK: trzy zgody na koncentrację (komunikat)

...

Share
d16e068

02.12. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na nabycie przez Tradis części mienia spółki Nadwiślana.

Spółka Tradis z Lublina należy do grupy kapitałowej Emperia i zajmuje się hurtową sprzedażą produktów FMCG (ang. Fast Moving Consumer Goods - produkty szybko zbywalne, głównie codziennego użytku). Spółka Nadwiślanka z Torunia prowadzi hurtową sprzedaż produktów FMCG oraz detaliczną sprzedaż artykułów spożywczych. W wyniku koncentracji Tradis kupi od Nadwiślanki część mienia związaną z hurtowym handlem produktami codziennego użytku.

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez Colfax Corporation kontroli nad spółką Charter International.

d16e068

Colfax Corporation (Stany Zjednoczone)
prowadzi działalność w zakresie wytwarzania, dystrybucji oraz serwisowania m.in. pomp, zaworów i systemów kompresorów używanych w sektorach ropy naftowej, gazu, przemysłu obronnego i energii. Charter International PLC (Wyspa Jersey) produkuje urządzenia do przenoszenia powietrza (wiatraki, kompresory) i gazów. W wyniku koncentracji Colfax przejmie wyłączną kontrolę nad spółką Charter.

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez spółkę Terg części mienia Przedsiębiorstwa Handlowego Domgoss.

Spółka Terg ze Złotowa i Przedsiębiorstwo Handlowe Domgoss z Kielc zajmują się hurtową i detaliczną sprzedażą sprzętu multimedialnego, AGD, RTV, a także fotograficznego oraz rowerów i skuterów. Spółki działają m.in. w detalicznej sieci handlowej Mediaexpert. W wyniku koncentracji Terg przejmie sklepy od Domgoss, co pozwoli na stworzenia jednolitej, szerokiej sieci punktów sprzedaży sprzętu RTV, AGD i multimediów.

Po przeprowadzeniu postępowań antymonopolowych prezes Urzędu uznała, że koncentracje nie doprowadzą do istotnego ograniczenia konkurencji. Więcej na www.uokik.gov.pl

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d16e068

Podziel się opinią

Share
d16e068
d16e068