Trwa ładowanie...
d396mjw

UOKiK wyda decyzję ws. wniosku PGE o przejęcie Energi w styczniu

28.12. Warszawa (PAP) - Decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie wniosku Polskiej Grupy Energetycznej o przejecie Energi zostanie podjęta w styczniu - powiedziała...

Share
d396mjw

28.12. Warszawa (PAP) - Decyzja Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów w sprawie wniosku Polskiej Grupy Energetycznej o przejecie Energi zostanie podjęta w styczniu - powiedziała dziennikarzom wiceprezes UOKiK Małgorzata Kozak.

"Decyzja będzie na początku przyszłego roku, w styczniu" - powiedziała.

PGE złożyła 20 października wniosek do UOKiK o wyrażenie zgody na zakup od ministra skarbu akcji spółki Energa, stanowiących 84,19 proc. jej kapitału zakładowego. Rzeczniczka UOKiK powiedziała wówczas PAP, że jeśli jest on dobrze przygotowany, to urząd ma 60 dni od jego wpłynięcia na wydanie decyzji.

d396mjw

PGE to największa w Polsce firma elektroenergetyczna oraz jedna z największych w Europie Środkowej i Wschodniej pod względem ilości wytwarzanej energii elektrycznej i wielkości zainstalowanych mocy wytwórczych. W jej skład wchodzą m.in. dwie kopalnie węgla brunatnego i ponad 40 elektrowni i elektrociepłowni.

Gdańska Energa jest jedną z czterech krajowych grup energetycznych. Posiada m.in. elektrownię konwencjonalną Ostrołęka oraz 45 elektrowni wodnych. Jest liderem w produkcji energii ze źródeł odnawialnych. Energa dostarcza energię elektryczną dla 2,5 mln gospodarstw domowych oraz do ponad 300 tys. firm, ma około 17-proc. udział w rynku sprzedaży energii elektrycznej.(PAP)

epo/ morb/ jtt/

d396mjw

Podziel się opinią

Share
d396mjw
d396mjw