Trwa ładowanie...
d2uw4in

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...

d2uw4in
d2uw4in

12.03. Warszawa - UOKiK informuje:

Prezes UOKiK wyraziła zgodę na przejęcie przez BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego kontroli nad spółką Zelmer.

BSH Sprzęt Gospodarstwa Domowego wchodzi w skład grupy kapitałowej BSH, będącej producentem sprzętu gospodarstwa domowego. Grupa posiada ponad 40 fabryk w Europie, Stanach Zjednoczonych, Ameryce Łacińskiej i Azji. Jest właścicielem m.in. marek: Bosch, Siemens czy Gaggenau. Zelmer jest spółką holdingową, której faktycznym przedmiotem działalności jest posiadanie udziałów w spółkach zależnych oraz zarządzanie grupą Zelmer, zajmującą się produkcją i sprzedażą produktów AGD.

Po przeprowadzeniu postępowania prezes UOKiK uznała, że po dokonaniu koncentracji jej uczestnicy będą spotykać się nadal z realną i rzeczywistą konkurencją ze strony pozostałych, jak również potencjalnych, nowych producentów sprzętu AGD. W wyniku koncentracji BSH przejmie spółkę Zelmer.

d2uw4in

Zgodnie z przepisami transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego, jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Decyzje wyrażające zgodę na dokonanie koncentracji wygasają, jeżeli połączenie nie zostanie dokonane w terminie 2 lat od ich wydania. Na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji. Więcej informacji o zasadach łączenia przedsiębiorców w przygotowanym specjalnie opracowaniu.

UWAGA: komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d2uw4in
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2uw4in