Trwa ładowanie...
d34cczo
d34cczo

UOKiK: zgoda na koncentrację (komunikat)

...
Share
d34cczo

11.04. Warszawa Prezes UOKiK wyraziła zgodę na połączenie Towarzystwa Obrotu Nieruchomościami Agro, Dipservice, COBO i Składnicy Księgarskiej.

Uczestnicy koncentracji to jednoosobowe spółki Skarbu Państwa. Towarzystwo Obrotu Nieruchomości Agro specjalizuje się w przygotowaniu i sprzedaży nieruchomości na cele inwestycji komercyjnych. Spółki Dipservice i COBO prowadzą działalność m.in. w zakresie wynajmu powierzchni biurowej i magazynowej oraz mieszkaniowej. Składnica Księgarska zajmuje się głównie hurtową sprzedażą książek. W wyniku transakcji powstanie nowy podmiot - Polski Holding Nieruchomości, który będzie kontynuował działalność gospodarczą prowadzoną przez każdą z łączących się spółek.

Po przeprowadzeniu postępowania antymonopolowego prezes Urzędu uznała, że koncentracja nie doprowadzi do istotnego ograniczenia konkurencji.

d34cczo

Zgodnie z przepisami, transakcja podlega zgłoszeniu do urzędu antymonopolowego jeżeli biorą w niej udział przedsiębiorcy, których łączny obrót w roku poprzedzającym przekroczył 1 mld euro na świecie lub 50 mln euro w Polsce.

Jednocześnie informujemy, że na stronie internetowej Urzędu zamieszczane są informacje na temat wszystkich prowadzonych przez Urząd postępowań antymonopolowych w sprawach koncentracji.

UWAGA: Komunikaty publikowane są w serwisie PAP bez wprowadzania przez PAP SA jakichkolwiek zmian w ich treści, w formie dostarczonej przez nadawcę. Nadawca komunikatu ponosi wyłączną i pełną odpowiedzialność za jego treść.(PAP)

kom/ aja/

d34cczo

Podziel się opinią

Share
d34cczo
d34cczo