Trwa ładowanie...
d2in106

UOKiK zgodził się na zakup TVN przez Scripps Networks Interactive

Scripps Networks Interactive może przejąć właściciela stacji TVN, ponieważ nie wpłynie to na ograniczenie konkurencji na polskim rynku - poinformował we wtorek Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Share
d2in106

Telewizja TVN może zmienić swojego właściciela poprzez przejęcie 100 proc. akcji dotychczasowego właściciela - N-Vision - przez brytyjską spółkę Southbank Media, wchodzącą w skład grupy kapitałowej Scripps Networks Interactive. Jak we wtorek poinformował Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów, przeprowadzone przez urząd postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji.

"Analiza UOKiK wykazała, że koncentracja wywiera wpływ na rynek reklamy telewizyjnej. Nie dojdzie na nim jednak do ograniczenia konkurencji, ponieważ pozycja uczestników koncentracji wynika przede wszystkim z dotychczasowej siły N-Vision, natomiast udział przejmującej grupy kapitałowej jest niewielki. Po dokonaniu koncentracji, Southbank Media będzie konkurował na rynku medialnym przede wszystkim z Telewizją Polską i Cyfrowym Polsatem" - uzasadniał swoją decyzję UOKiK.

W trakcie postępowania UOKiK zapytał nadawców telewizyjnych oraz największych reklamodawców o ocenę planowanej koncentracji oraz jej wpływ na rynek reklamowy. Swoje stanowiska w sprawie koncentracji zajęli również przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji oraz prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej.

d2in106

Do momentu powstania depeszy PAP nie udało się uzyskać komentarza Grupy ITI i Scripps Networks. Rzeczniczka TVN Emilia Ordon poinformowała, że stacja nie będzie komentować sprawy.

W marcu br. Grupa ITI i Grupa Canal+ zawarły umowę sprzedaży większościowego pakietu udziałów w TVN z brytyjską spółką Southbank Media, należącą do amerykańskiej firmy Scripps Networks Interactive. Zgodnie z warunkami transakcji, Southbank Media ma przejąć spółkę N-Vision, która bezpośrednio i pośrednio kontroluje łącznie 52,7 proc udziałów w TVN.

d2in106

Podziel się opinią

Share
d2in106
d2in106