Trwa ładowanie...
d2uxn3u

UPS złożyło wniosek do UOKiK o zgodę na przejęcie Poltrafu

Warszawa, 02.01.2015 (ISBnews) - UPS Logistics Group International B.V. z siedzibą w Eindhoven złożył wniosek do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) o zgodę na przejęcie kontroli nad Poltraf sp. z o.o. z siedzibą w Pass,  poinformował Urząd.

Share
d2uxn3u

Wniosek wpłynął 23 grudnia, sprawa jest w toku, czytamy na stronie internetowej UOKiK.

W grudniu ub. r. UPS poinformował, że koncern zgodził się na warunki przejęcia firmy zajmującej się logistyką dla sektora medycznego Poltraf od funduszu inwestycyjnego Ortie. UPS spodziewa się, że finalizacja transakcji nastąpi w I połowie 2015 roku, z zastrzeżeniem zwyczajowych warunków zamknięcia. Warunki transakcji nie zostały ujawnione.

Transakcja ma wzmocnić pozycję UPS oraz sieć firmy w Europie, umożliwiając świadczenie kompleksowych usług logistycznych dla klientów, a także usprawniając dostawy produktów na szybko rozwijających się rynkach w obszarze opieki zdrowotnej, w Europie Środkowo-Wschodniej

d2uxn3u

Firma Poltraf - z siedzibą w Błoniu koło Warszawy - od 9 lat oferuje rozwiązania logistyczne dla branży medycznej. Firma znana jest z rozwiązań transportu i magazynowania produktów wrażliwych na temperaturę, takich, które są wymagane przez klientów z branży medycznej i obszaru biologii w maksymalizacji wydajności łańcucha dostaw, spełnianiu wymogów regulacyjnych i dostarczaniu produktów w sposób niezawodny i bezpieczny.

Poltraf wykorzystuje flotę ok. 170 pojazdów z kontrolą i regulacją temperatury do transportu zarówno produktów w 2-8°C jak i 15-25°C. Dodatkowo, firma posiada 10 strategicznie rozmieszczonych lokalizacji na terenie całego kraju.

UPS jest globalnym liderem w dziedzinie logistyki, oferującym szeroką gamę rozwiązań w zakresie transportu przesyłek i towarów, co obejmuje innowacyjne opcje doręczania przesyłek dla globalnego rynku konsumenckiego, ułatwień w handlu międzynarodowym oraz wykorzystania nowoczesnej technologii do wydajniejszego zarządzania w świecie biznesu. UPS, z siedzibą w Atlancie (USA), świadczy usługi w ponad 220 krajach i terytoriach na całym świecie.

(ISBnews)

d2uxn3u

Podziel się opinią

Share
d2uxn3u
d2uxn3u