Trwa ładowanie...
d6y4p00

URE zatwierdzi wniosek taryfowy PGNiG z niższymi cenami gazu - prezes URE

06.11. Warszawa (PAP) - Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk poinformował PAP, że jeżeli PGNiG złoży wniosek taryfowy zakładający obniżki cen gazu od 2013 roku to jest...

Share
d6y4p00

06.11. Warszawa (PAP) - Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Marek Woszczyk poinformował PAP, że jeżeli PGNiG złoży wniosek taryfowy zakładający obniżki cen gazu od 2013 roku to jest gotowy, po wcześniejszej analizie, zatwierdzić go.

Prezes URE pytany, czy regulator zatwierdzi wniosek PGNiG z niższymi cenami gazu od 1 stycznia 2013 roku, odpowiedział: "Tak".

Jednocześnie zaznaczył, że URE jak każdy wniosek o nowy cennik, także ten zakładający obniżki, podda analizie.

"Wniosek, jak każdy, będzie podlegał ocenie, jednak z pewnością - jeżeli spółka będzie wnioskować o obniżkę - uczyni to postępowanie zdecydowanie prostszym" - podkreślił Woszczyk.

d6y4p00

Prezes PGNiG Grażyna Piotrowska-Oliwa poinformowała we wtorek na konferencji prasowej, że spółka złoży w ciągu kilkunastu dni, do połowy listopada wniosek taryfowy do URE. Od 1 stycznia, za zgodą prezesa URE, będą wprowadzone niższe ceny gazu. Przedstawiciele spółki zaznaczyli również, że będzie to znacząca obniżka.

PGNiG poinformował we wtorek, że podpisał z Gazpromem aneks do Kontraktu jamalskiego zmieniający warunki cenowe na dostawy gazu do Polski. Piotrowska-Oliwa dodała na konferencji, że obniżka cen od Gazpromu jest wyższa, niż 10 proc. (PAP)

bg/ jtt/

d6y4p00

Podziel się opinią

Share
d6y4p00
d6y4p00