Trwa ładowanie...
djitlto

URE zatwierdził podwyżkę cen gazu PGNiG o 6,4 proc. - URE (opis)

16.09. Warszawa (PAP) - Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził korektę taryfy gazowej PGNiG, podwyższając ją o 6,4 proc. - podał urząd w komunikacie. PGNiG wnioskował o 10...

djitlto
djitlto

16.09. Warszawa (PAP) - Prezes Urzędu Regulacji Energetyki zatwierdził korektę taryfy gazowej PGNiG, podwyższając ją o 6,4 proc. - podał urząd w komunikacie. PGNiG wnioskował o 10 proc. podwyżkę.

Zmiana taryfy nastąpi 1 października 2010, taryfa będzie obowiązywała do 31 marca 2011.

"Wzrost cen paliw gazowych w zatwierdzonej korekcie taryfy wynosi 6,4 proc. Pozostałe elementy mające wpływ na wysokość opłat za gaz nie ulegają zmianie, tak więc faktyczna podwyżka rachunków dla odbiorców PGNiG jest niższa - tym niższa im większy udział opłat sieciowych i abonamentowych w opłatach za dostawę gazu ogółem. I tak dla największych odbiorców gazu ziemnego wysokometanowego rozliczanych w grupie E4B podwyżka ta wyniesie 6 proc., dla najmniejszych (grupa W-1) - średnio w kraju 2,5 proc." - napisano w komunikacie.

We wrześniu prezes PGNiG Michał Szubski informował, że spółka wnioskowała o 10 proc. podwyżkę.

"Kwotę oszczędności uzyskanych w wyniku redukcji skali podwyżki pierwotnie wnioskowanej przez PGNiG szacuje się na ok. 475 mln zł" - dodano.(PAP)

epo/ ana/

djitlto
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
djitlto